Prosze o porade w sprawie inkubacji

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Prosze o porade w sprawie inkubacji

Postprzez Luk89-26 » Piątek, 25 Maj 2007 20:58

Sprawa dotyczy pawich jaj które włożyłem do inkubataora zaraz po zniesieniu przez pawice z jednym czekałem 1 dzien zanim włożyłem.Mam pytanie czy coś sie z nich wykluje bo inkubator jest kupny taki na 12 jajek kupiłem go we włszech.
Prosze o odpowiedz i porady!!
Luk89-26
 
Posty: 3
Rejestracja: Poniedziałek, 21 Maj 2007 18:39
Miejscowość: Słupsk

Postprzez kogut » Sobota, 26 Maj 2007 7:40

Zasadniczo mądrzy ludzie mówią że jaja powinny poleżeć przynajmniej jeden dzień zanim włoży się je do inkubatora. Jednak z doświadczenia wiem że tak nie jest, ja sie nie bawiłem w teorie i jak przyszedł czas nałozenia jaj to te świeże też wkładałem.
Kolego jeżeli chodzi o Pawie to większy problem jest z zapłodnieniem, u mnie zawsze wyglądało to kiepsko. Z Pawiami nie ma tak lekko ciężko się chowają przynajmniej u mnie, ale jeżeli będą zapłodnione to 75% sukcesu za tobą.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Bodzio » Sobota, 26 Maj 2007 10:06

Zaopatrz się w lampe do prześwietlania jaj. Już po tygodniu będziesz wiedział czy coś z tego bedzie. Koszt niewielki a jak jesteś początkujący to widok żyłek i zaczątku serca w jaju da dużą frajdę.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez młody » Wtorek, 29 Maj 2007 19:45

Tak dokładnie prześwietlisz i wszystkiego sie dowiesz, bo inaczej to możba gdybać.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany