problem z wylęgiem jajek liliputki

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

problem z wylęgiem jajek liliputki

Postprzez remszy1 » Czwartek, 28 Marzec 2013 20:08

trzy tygodnie temu we wtorek pod wieczór liliputka usiadła na 15 jajkach w ubiegły wtorek minęło 3 tygodnie a nic nie chce się wykluć, dziś miną już 23 dzień nie wiem dlaczego nie chce nic się nic wykluć, kiedy wyciągnę z pod niej jajko jest leciutkie takie jakie ma być czyli że zarodek rozwinął się. Nie wiem co mam robić , inkubator mam zajęty jajkami wylęg mam dopiero za tydzień w piątek, obawiam się że do piątku one będą już zepsute, dziś wyciągnąłem jedno jajko i coś było chłodne nie wiem czy nie grzeje ich czy coś, ale ani razu nie zeszła z jajek. PROSZĘ O POMOC
remszy1
 
Posty: 17
Rejestracja: Sobota, 07 Lipiec 2012 19:11

Re: problem z wylęgiem jajek liliputki

Postprzez adam » Piątek, 29 Marzec 2013 16:28

Jest szansa że były trochę zaziębione i wylęg się opózni,ale może być i tak że jajka puste dlatego nic się nie wylęgło,nalej ciepłej wody do garnka lub miski wsadż do wody jajka ale żeby wody było wystarczająco dużo aby jajka pływały i zobaczysz czy się ruszają.Pozdrawiam.
adam
 
Posty: 30
Rejestracja: Sobota, 13 Styczeń 2007 16:28

Re: problem z wylęgiem jajek liliputki

Postprzez robs123 » Piątek, 29 Marzec 2013 20:06

Też sprawdziłbym w ciepłej wodzie czy się ruszają (tylko nie gorącej). Można sprawdzić pod żarówką czy są w ogóle zalężone. No i ewentualnie rozbić z jedno jajko i sprawdzić co tam jest, jeśli kurczak to czy żywy.
robs123
 
Posty: 47
Rejestracja: Czwartek, 24 Luty 2011 11:27

Re: problem z wylęgiem jajek liliputki

Postprzez remszy1 » Sobota, 30 Marzec 2013 12:11

dzięki sprawdzę ale raczej zarodki powinny być bo obserwuje dosyć często liliputki i widzę że kogutek skacze na nie. Kolejne dziesięć dałem do inkubatora powinny za tydzień wyjść.
remszy1
 
Posty: 17
Rejestracja: Sobota, 07 Lipiec 2012 19:11


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany