Późne gody u bazantów

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Późne gody u bazantów

Postprzez didia12 » Czwartek, 21 Marzec 2013 8:32

Witam. Chciałam zapytać czy u was też gody u bażantów się tak długo odwlekają. Z tego co wyczytałam tutaj na stronie to powinny się one już dawno rozpocząć w luty. A tu już kończy się marzec i u mnie z tego co widzę się nic nie dzieje.
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Późne gody u bazantów

Postprzez Jan77 » Czwartek, 21 Marzec 2013 11:58

Niestety u mnie to samo...wydaje mi sie ze to przez te pogody, bo nie wiem jak u ciebie ale ja jestem z rejonu Wielkopolski i tu straszny snieg, wiec pewnie ptakom tez sie cos poprzestawiało...w tamtym roku pamiętam ze zaczeły mi się gody na poczatku marca...
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Późne gody u bazantów

Postprzez bazant00 » Czwartek, 21 Marzec 2013 14:05

kurcze ja mam problem bo strasznie duzo śniegu napadało wszystkie bazanty sa razem w dużej wolierze a małe zasypane teraz śnieg topnieje powoli ale jeszcze to potrwa kiedy waszym zdaniem moge najpozniej porozdzielać rasy

patrząć na pogode to legi chyba dużo się opóżnia?
bazant00
 
Posty: 2
Rejestracja: Środa, 16 Styczeń 2013 8:41

Re: Późne gody u bazantów

Postprzez sputnik » Piątek, 22 Marzec 2013 8:28

Z pewnością się opóźnią, ale spokojnie natura i ptaki na pewno dadzą radę. Nic nie poradzimy na przedłużającą się zimę... :?
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Późne gody u bazantów

Postprzez garzew2 » Piątek, 22 Marzec 2013 8:39

Ja słyszałem prognozy że do Wielkanocy to raczej małe szanse na ocieplenie. "Wiosny ani widu ani słychu". :? A w ten weekend to nawet do -10oC. Zima się przedłuża to i zwierzęta wyczekują ile się tylko da. Wylęgi w takich warunkach słabo by się skończyły chociaż bażanty to i tak bardzo wytrzymałe zwierzęta. 8)
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Późne gody u bazantów

Postprzez zigi69 » Piątek, 22 Marzec 2013 10:07

Kolego garzew2 co do wytrzymałości bażantów to się z Tobą nie zgodzę zwłaszcza jeśli chodzi o wychów młodych, w warunkach hodowlanych śmiertelność wśród młodych jest duża a w warunkach naturalnych wystarczy ulewa zwłaszcza wieczorem lub w nocy lub nawet lekki deszcz ale przez jakiś czas utrzymujący się i śmiertelność wśród młodych jest prawie 100%, dla młodych bażantów nie ma nic gorszego jak deszcz nawet przymrozki nie są tak groźne jak deszcz. A prawdą jest ze gdyby nie ciągła introdukcja i dokarmianie bażantów przez myśliwych to bażant na obszarze polski dawno by wyginął.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Późne gody u bazantów

Postprzez garzew2 » Poniedziałek, 25 Marzec 2013 12:24

OK rozumiem. Nie jestem ekspertem, po prostu założyłem że bażanty są zahartowane i raczej są to zwierzęta wytrzymałe na mróz szczególnie te hodowane na półdziko. Ale w przypadku piskląt to masz rację: deszcz i mróz to by wykończyło większość młodych i tu nie ma żadnej dyskusji.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany