Zakładanie osłonek na dzioby bażantom

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Zakładanie osłonek na dzioby bażantom

Postprzez didia12 » Piątek, 01 Marzec 2013 9:27

Witam. Mam problem z bażantami, gdyż zaczęły wzajemnie się atakować no i te walki stały się dosyć zażarte, że dochodzi do wyrywania piór i krwawienia. Znalazłam informacje tu na forum na temat osłonek na dzioby. Znalazłam na hodowlany.pl takie osłonki, zamówiłam i przesyłka była na drugi dzień.
I tu teraz pytanie czy powinnam na coś uważać przy zakładaniu tych osłonek.
Wiem, że się je przebija przez dziób ale czy mam na coś zwracać uwagę żeby nie zranić ptaków?
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Zakładanie osłonek na dzioby bażantom

Postprzez mokwam » Niedziela, 03 Marzec 2013 21:16

Po pierwsze zakładając osłonki na dzioby bażantów na pewno nie zrobisz im żadnej krzywdy......
Tylko zasadnicze pytanie brzmi: PO CO CI TE OSŁONKI NA DZIOBY?!?!?
Najważniejsza sprawa to utrzymywanie w wolierze odpowiedniej odpowiedniej ilosci ptaków i przede wszystkim w odopowiednich proporcjach. Zbyt duże zagęszczenie a zwłaszcza zbyt duza ilość kogutów to po prostu KATASTROFA.
Prawidłowe zagęszczenie w wolierze to około 2 metry kwadratowe na jednego bażanta i zachowanie proporcji: jeden kogut na około sześć kur. Ni mniej ni więcej oznacza to, że w wolierze wymiarach 5x4 metry (20 metrów kwadratowych) nie powinieneś trzymać więcej jak 10 bażantów.
Kolejna ważna rzecz to fakt, że bażanty z natury nie posiadją kanibalistycznych zachowań - po prostu w ten sposób w warunkach woierowych (pamiętaj, że woliera dla dzikiego ptaka to jest niewola....) starją sie uzupełnić niedobór minerałów i mikroelementów . Bardzo ważne jest więc podawanie ptakom gotowych paszy zawierających niezbędne składniki pokarmowe (dla bażantów - zwłaszcza młodych -jest ważny kwas mrówkowy).
WYSTARCZY PRAWIDŁOWO ODŻYWIAĆ BAŻANTY I PROBLEM AGRESJI MASZ Z GŁOWY (no może poza okresem lęgowym, kiedy to koguty nie znoszą konkurencji... :) )
WŁAŚCIWA ILOŚC PTAKÓW I ODPOWIEDNIA DIETA JEST GWARANCJĄ SUKCESU!!!

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: Zakładanie osłonek na dzioby bażantom

Postprzez mario19974 » Środa, 06 Marzec 2013 9:06

Witam, ja mam wolierę 12 x 5 metrów czyli 60 m2 i hodowałem do grudnia 100 sztuk, czyli na jeden przypadało 0,5 m2 i nie było żadnych ekscesów kanibalizmu i dziobania. Teraz mam 30 samic i 5 samców mają założone nakładki holland i jako tako się samce tolerują, jest wśród nich hierarchia. Najważniejsze to aby dostały ptaki teraz buraki, dynie do dziobania aby miały się czym zająć no i jedzenia śruty zbożowej z witaminami pod dostatkiem i będzie ok. Natomiast nie polecam nasadek na dzioby, gromadzi się miedzy osłonką a dziobem pokarm który pleśnieje i może być przyczyna wielu chorób ptaków. Poza tym należy pamiętać, że długość dziobów samców jest dłuższa niż samic i jeżeli założy się uniwersalne które z reguły są za krótkie dla samców to nie zdadzą swojej funkcji :) czyli nadal będzie krwawa jatka w wolierze.
mario19974
 
Posty: 25
Rejestracja: Wtorek, 30 Październik 2012 13:55


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany