budowa inkubatora

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

budowa inkubatora

Postprzez konrad1015 » Sobota, 19 Styczeń 2013 16:37

Witam mam prozbe może mi ktoś opisać całą budowę inkubatora do zrobienia w garażu.Mam już jeden inkubator kupny na 56 jaj ale chciałem się pobawić i zrobić sam na 30 jaj wiem ze on musi być on w środku styropianem wypełniony ale gdzie umieścić otwory wylotowe i chce jak po najniższym koście wiec chciał bym się obejść jakoś bez termostatu i na zwykłej żarówce bardzo dzięki za wszystkie odpowiedzi :D
konrad1015
 
Posty: 25
Rejestracja: Sobota, 19 Czerwiec 2010 13:08
Miejscowość: pobiedziska

Re: budowa inkubatora

Postprzez solaris1919 » Sobota, 19 Styczeń 2013 18:31

o ile na zwykłej zarówce mozesz zaoszczedzic to bez termostatu nic nie zrobisz i to taki za 70 zł przynajmniej rt-2c bo te bez wyswietlacza to szajc
solaris1919
 
Posty: 5
Rejestracja: Wtorek, 08 Styczeń 2013 19:20

Re: budowa inkubatora

Postprzez konrad1015 » Sobota, 19 Styczeń 2013 19:06

a nie musze mieć zarówki jak będę miał termostat??
i ile musze miec wywietrzników
konrad1015
 
Posty: 25
Rejestracja: Sobota, 19 Czerwiec 2010 13:08
Miejscowość: pobiedziska

Re: budowa inkubatora

Postprzez zigi69 » Sobota, 19 Styczeń 2013 19:48

kolego pewnie ze nie musisz mieć żarówki najlepiej weź i poukładaj jajka na parapecie tylko pamiętaj o otwieraniu okien co jakiś czas żeby wywietrzyć.

a na poważnie czytałeś cokolwiek na temat budowy inkubatora? bo widzę ze chyba nie, jest tego multum na necie, wujek google nie gryzie, a i tak na marginesie styropian to wcale nie jest taki dobry pomysł a coś mi się zdaje ze chcesz użyć zwykłego nie utwardzanego to już w ogóle odpada.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: budowa inkubatora

Postprzez sputnik » Wtorek, 22 Styczeń 2013 8:08

konrad1015 napisał(a):Witam mam prozbe może mi ktoś opisać całą budowę inkubatora do zrobienia w garażu.Mam już jeden inkubator kupny na 56 jaj ale chciałem się pobawić i zrobić sam na 30 jaj wiem ze on musi być on w środku styropianem wypełniony ale gdzie umieścić otwory wylotowe i chce jak po najniższym koście wiec chciał bym się obejść jakoś bez termostatu i na zwykłej żarówce bardzo dzięki za wszystkie odpowiedzi :D


Z takim podejściem niewiele zdziałasz. Musisz poczytać na temat budowy inkubatora, bo niestety nie za wiele masz wiedzy na jakiej zasadzie działa inkubator. Najprościej będzie jak sobie kupisz gotowy za 200 - 300 zł na początek :roll:
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany