po co funkcja chłodzenia jaj w inkubatorach?

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

po co funkcja chłodzenia jaj w inkubatorach?

Postprzez janek » Czwartek, 17 Styczeń 2013 15:45

Witajcie mam takie pytanie może orientujecie się dlaczego niektóre inkubatory posiadają funkcję chłodzenia jaj??
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: po co funkcja chłodzenia jaj w inkubatorach?

Postprzez sputnik » Piątek, 18 Styczeń 2013 8:08

W zwykłych, domowych modelach tych funkcji oczywiście nie ma, jednak jest ona w dużych inkubatorach przemysłowych. Jak masz kilka tysięcy jaj obok siebie ułożonych to inkubator grzeje na początku normalnie, ale po kilku dniach na w skutek procesów zachodzących w każdym jaju, wytwarzana jest temperatura, tak duża, że jaja muszą być chłodzone 8)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: po co funkcja chłodzenia jaj w inkubatorach?

Postprzez dominikp64 » Piątek, 18 Styczeń 2013 9:16

Z tego, co wiem to w zwykłych inkubatorach powinno się uważać, aby w końcowej fazie inkubacji nie doszło do przegrzania się jaj. Słyszałem o takich sytuacjach, że zarodki normalnie się podusiły w jajkach bo dochodziło prawie do zagotowania się jaj. :?
Ważne by inkubatory miały czułe i precyzyjne sterowniki temperatury aby w porę wyłączały grzałki i nie dochodziło do takich sytuacji.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany