INKUBATOR

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

INKUBATOR

Postprzez bażant » Środa, 25 Kwiecień 2007 11:49

Witam! Czy ktoś z użytkowników tego forum wie coś na temat inkubatora na ok 40 jaj półautomat w dobrym stanie i rozsądnej cenie ponieważ poszukuje takiego.
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez marcinerek » Czwartek, 26 Kwiecień 2007 11:14

bażant,
A szukales na allegro? Czasem sie trafaiaja jakies uzywane.

bez mechanizmu obracania jaj:


Natomiast jezeli musisz miec z obracaniem jaj to niestety musisz szukac.
Ale zawsze mozesz zrobic sam,
Ja mam zrobiony samodzielnie.
grzeja sie wlasnie w nim jajka bazantow. Jest to pierwsze proba.

Jako element grzejny mozesz wykorzystac : np zarowki ( wg mnie lepiej jest wykorzystac 2 x 40 Wat niz 1x80Wat), albo kable grzejne do terrarium. A regulator temp - taki ktory stosuje sie do akwarium albo terrarium. Ja mam sterownik na atmedze8.

Ale pewnie nie jeden byl post na temat budowy.
marcinerek
 
Posty: 106
Rejestracja: Wtorek, 17 Kwiecień 2007 14:44

Postprzez bażant » Czwartek, 26 Kwiecień 2007 14:23

Dzięki postaram sie cos wymyśleć
bażant
 
Posty: 47
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 20:17
Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Postprzez rapit » Czwartek, 26 Kwiecień 2007 20:23

Dokładnie tak marcinerek pisze wszystko zależy od tego jaką sumą pieniędzy dysponujesz. Jak pieniedzy Ci nie brakuje to nie ma problemum jak pieniedzy prak to trzeba kombinować.

Z postu wniskouje że masz raczej tą 2 sytuację.

Kolega zakupił ostatnio bardzo fajny inkubatorek, chyba dokładnie to jest ten:
http://www.hodowlany.pl/i42_Inkubator_s ... yczne.html

kosztował trochę kaski ale muszę przyznać że jest całkiem niezły, do tej pory miałem do czynienia z Polskimi drewniakami, a ten to porządne przemyślane urządzenie.

Fajne jest to że mimo że jest to nie za wielki inkubator ma wolnoobrotowy wiatraczek do równomiernego rozprowadzania tempertaury, jak bediesz sam coś kombinował to pomyśl o takim patencie.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez speaker » Sobota, 12 Maj 2007 14:12

Czy ma ktoś z Was inkubator covatutto 16 http://www.hodowlany.pl/i41_Inkubator_1 ... etrem.html. Jak ustwiacie tutaj temperature, bo ja już mam wątpliwości ?! Niby termoter wskazuje 100F czyli jakies 37,78 C ale chyba w srodku nie ma odpowiedniej temperatury. Z 14 jaj jakie wlozylem zalęzonym bylo 10 ale żaden z pisklaków się nie wykluł. Pisklęta byly juz calkowicie rozwiniete, tylko ze cos poszlo nie tak.
speaker
 
Posty: 23
Rejestracja: Piątek, 09 Marzec 2007 14:03

Postprzez rapit » Sobota, 12 Maj 2007 20:45

Zamarcie zarodka w późnym stadium może być spowodowne wieloma czynnikami. Karmieniem, przechowywniem jaj, wilgotnością. Tego modelu akurat nie znam ale spotkałem się kiedyś z większym nieco n 24 jaja, kumpel mówił ze jest bardzo dobry.
Czy obracałeś jaja?
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez Karolina » Sobota, 12 Maj 2007 21:17

Ja mam taki inkubator, a konkretnie kupiłam dziciom. Narazie moje pociechy przeprowadziły udną inkubację kurczaczków od kury domowej.
Na 15 włożonych jaj wykluło się 9, ale chyba dla tego że jaja były od babci, a tam słaby kogut :( Jedno się nie wykluło chociaż kurczak był w środku.
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin

Postprzez speaker » Niedziela, 13 Maj 2007 11:31

przekrecalem je dwa razy dziennie. 4 pisklaki wlasnie sie kluja a jaja pochodzily od jednego hodowcy.
speaker
 
Posty: 23
Rejestracja: Piątek, 09 Marzec 2007 14:03

Postprzez rutra » Poniedziałek, 21 Maj 2007 21:01

Witam ztymi zamarlymi kurczakami to ja sie spotkalem u siebie pisalem to na forum i wedlug mojej oceny to jest cos zwiazane z zdrowotnoscia kur dalej to umnie wystepuje ale tylko w jednej rasie moze sa slabsze bo np. bialoczuby w tym samym inkubatorze z 17 jaj wyklulo sie 16 a mam inkubator wlasnej konstrukcji dodam ze inkubuje kilka gatunkow nnaraz
rutra
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Marzec 2007 8:54
Miejscowość: ziebice


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany