Nieskuteczna pułapka na kunę?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Nieskuteczna pułapka na kunę?

Postprzez koala1987 » Wtorek, 08 Styczeń 2013 10:11

Witam!
Jakis czas temu zakupiłem pułapkę na kune, ustawiłem ją (tak jak radził sprzedawca w rekawicach), zostawiłem wabik, jednak kuna do tej pory sie nie złapała, a dalej grasuje. Nie wiem juz co robic i prosze o pomoc...
koala1987
 
Posty: 38
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:39

Re: Nieskuteczna pułapka na kunę?

Postprzez zigi69 » Wtorek, 08 Styczeń 2013 13:56

Bo kunę to nie tak łatwo złapać, to nie jest tak ze zakładasz żywołapkę a na drugi dzień kuna w środku, tak to nie działa. Po pierwsze jeśli jest śnieg to popatrz którędy ta Twoja kuna chadza jak zlokalizujesz takie miejsce to postaw na przesmyku żywolapke, nie zastawiaj żywołapką jej przejść raczej daj obok chodnika.
Kolejna rzecz zostawiłeś wabik tzn? Najlepiej jest dać jajko.
Samą żywołapkę najlepiej jest wystawiać w czasie załamań pogody i wtedy też najłatwiej jest schwycić kunę np gdy są roztopy czy nasypie śniegu. I nie podchodź co chwile pod żywołapkę raczej z pewnej odległości obserwuj.
I tak na marginesie na początku najczęściej łapią się koty,a to juz dobry objaw.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Nieskuteczna pułapka na kunę?

Postprzez sputnik » Środa, 09 Styczeń 2013 8:42

Opisz jaką masz tą pułapkę - długość, szerokość i wysokość. Oprócz jajka polecam też użyć surowego mięsa z kurczaka 8)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Nieskuteczna pułapka na kunę?

Postprzez koala1987 » Środa, 09 Styczeń 2013 9:31

Kupiłem taka z allegro. Długość pułapki to 100 cm bo słyszałem ze taka jest odpowiednia, wejscie tez chyba jest odpowiednie bo 19 x 19 cm
No własnie stosowałem surowe jajko, ale moze faktycznie stoi w złym miejscu bo nawet kot sie nie złapał...
Zrobie tak jak mowisz, akurat snieg spadł wiec znajde jej slady i moze to cos da
Dzieki bardzo!
koala1987
 
Posty: 38
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:39


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany