Wybór inkubatora

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Wybór inkubatora

Postprzez koala1987 » Wtorek, 18 Grudzień 2012 8:48

Witam!
Zbliza sie sezon legowy (moj pierwszy) i z tego wzgledu chciałbym sie do niego dobrze przygotowac.
Chciałbym zakupic inkubator do jaj (niewielu bo na razie jakies 30 sztuk przewiduje bo hodowla dopiero sie rozrasta).
Tylko za bardzo nie wiem jaki wybrac...moze byscie polecili cos sprawdzonego?
koala1987
 
Posty: 38
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:39

Re: Wybór inkubatora

Postprzez zbyniu78 » Środa, 19 Grudzień 2012 8:26

Witam,

mogę polecić model, który osobiście sprawdziłem inkubator automatyczny z obracaniem jaj lub model, który ma mój znajomy: inkubator pół-automatyczny.

Odnośnie tego 1-szego modelu to muszę przyznać, że jestem zadowolony, skuteczność wylęgu mam na poziomie 75, czasami 80 %. Taca automatycznie rotuje jaja, także pozostaje dolewać wody i pilnować wilgotności ;)
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: Wybór inkubatora

Postprzez garzew2 » Czwartek, 20 Grudzień 2012 16:06

Witam. Ja również polecam ten automatyczny inkubator. Przynajmniej zaoszczędzisz sobie dużo czasu na to przekładanie i przewracanie kilka razy dziennie jajek. A tak będziesz miał spokój i niczym się nie będziesz musiał przejmować. 8)
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Wybór inkubatora

Postprzez koala1987 » Piątek, 04 Styczeń 2013 8:50

U mnie swobodnie mogłym obracac jajka nawet recznie, ewentualnie w pół-automacie
Tak przeglądam ta stronke z której wysłałes mi linka i zastanawiam się czy np. higrometr by mi sie nie przydał, bo jednak jak to na poczatek to nie wiem czy dobrze bym ta wilotnością w inkubatorze sterował...tylko jak go sie mocuje wewnątrz ... chodzi mi o taki okrągły wilgotnościomierz?
koala1987
 
Posty: 38
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:39

Re: Wybór inkubatora

Postprzez Pio45 » Poniedziałek, 07 Styczeń 2013 11:48

A jeszcze okresl jak mozesz do jakich ptaków ten inkubator?
Zależy jaki higrometr,bo niektóre umieszczasz na zwenątrz a tylko czujnik jest w komorze lęgowej, a niektóre można luzem włożyć do inkubatora
Ogólnie wybierz jakiś najprostszy, z doświadczenia wiem ze te elektroniczne czasem fałszywie pokazują stopień wilgoci.
Ja miałem taki analogowy wskazówkowy
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany