zakładający hodowle

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

zakładający hodowle

Postprzez Roman » Piątek, 11 Maj 2007 19:16

Witam wszystkich!
Zastanawiam sie nad założeniem hodowli mam ku temu warunki. Na moim terenie wystepujom bażanty w środowisku naturalnym. Czy może mi ktos odpowiedzieć czy jest problem ze zbytem, czy moge liczyć na jakiś dochód, jeśli chodzi o koła łowieckie to czy oni od wszystkich kupujom czy trzeba sie gdzieś rejestrować ( po ile można sprzedać do koła łowieckiego?)
Pozdrawiam
Roman
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 10 Maj 2007 21:31
Miejscowość: Skarżysko

Postprzez młody » Sobota, 12 Maj 2007 11:17

Mnóstwo tego typu pytań widze że się pojawia. Jak chcesz zrobić interes na bażantach to poprostu trzeba wziąść się do roboty.
Tak jak ze wszystkim innym, wiadomo że wszyscy kupują chleb i że piekarnie dobrze zarabiają ale czy jak otworzysz piekranie sam to czy sklepy będą kupować od Ciebie?

Nie potzreba żadnego zezwolenia na hodowle. Średnia cena za bażanta to 25zł.

Policz sobie ile to kosztuje: podstawa to woliery, trzeba zbudować infrastrukture. Policz sobie jakie woliery ile chcesz zgrodzić.
Ceny siatek zanjdziesz np tutaj: http://www.hodowlany.pl/47_Woliery_klat ... zenia.html
mają tutaj dobre ceny i dobre siatki.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez szmery » Sobota, 12 Maj 2007 13:15

pamiętaj że nic na małą skale się nie opłaca. na początku trzeba poświęcić sporo czasu i pieniędzy a następnie znaleźć jakiś zbyt :wink:
szmery
 
Posty: 64
Rejestracja: Środa, 11 Kwiecień 2007 15:26
Miejscowość: KOWALE

Postprzez rapit » Sobota, 12 Maj 2007 20:46

Dokładnie zacznij od jednej młej wolierki, najpierw zobacz czy Ci sie to podoba, no i czy potrafisz.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez Roman » Sobota, 19 Maj 2007 18:17

Dzięki wszystkim za odpowiedż.
Mam jeszcze pytanko czy bażanty można trzymać z innymi ptakami np. bołębiami kingami lub kurami (Zielononurzkami kuropatwianymi).
A czy może mi ktoś odpowiedziec czy jest zapotrzebowanie na rynku na bażanty czy są problemy ze sprzedażą bo myśle o większej hodowli.
Pozdrawiam wszystkich hodowców.
Roman
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 10 Maj 2007 21:31
Miejscowość: Skarżysko

Postprzez rapit » Sobota, 19 Maj 2007 22:10

Można trzymać, trzeba tylko tak dobierać gatunki by sobie nie robiły krzywdy. Co do opłacalności no to wiesz nikt Ci raczej nie odpowie... Jednym się opłaca a innym nie.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany