Dziki bażant w stadzie?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Dziki bażant w stadzie?

Postprzez didia12 » Środa, 28 Listopad 2012 13:19

Witam. Wczoraj do folii wpadł mi dziki bażant. Nieźle się namęczyliśmy żeby go złapać, ale udało się i obecnie przebywa w klatce. 8)
Wygląda na dosyć młodego osobnika może jakieś 2lata. Chciałabym go wprowadzić do reszty mich bażantów. Jest jednak bardzo nerwowy i agresywny. Czy jest szansa, że taki dziki bażant zasymiluje się z resztą stada?
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Dziki bażant w stadzie?

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Środa, 28 Listopad 2012 19:48

z innymi bażantami pewnie nie bedzie miał problemu ale do człowieka się nie przyzwyczji złapałem kiedys takiego młodego z miesiac miał tylko a i tak nigdy sie nie oswoił przy kazdym wejsciu do woliery latał po ścianach więc ja bym ci radził go wypuscić
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: Dziki bażant w stadzie?

Postprzez didia12 » Czwartek, 29 Listopad 2012 8:31

Planowałam go zostawić, ponieważ chciałabym na wiosnę, powiększyć stado z piskląt pochodzących z własnego wylęgu. Już nawet mam wybrany inkubator. I dlatego myślałam żeby go wykorzystać do reprodukcji - zawsze to świeże geny.
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Dziki bażant w stadzie?

Postprzez sputnik » Czwartek, 29 Listopad 2012 10:31

Sam nie miałem jeszcze takiej przygody, jestem ciekaw jak sobie poradzi taki dziki bażant w stadzie...byłbym wdzięczny gdybyś pisała na bieżąco jak mu idzie.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Dziki bażant w stadzie?

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Czwartek, 29 Listopad 2012 17:07

ja tez życze powodzenia ale osobiście wolał bym kupić za jakieś 30 zł oswojonego niż patrzeć jaj ten rozbija się o siatke ale moze trafias na jekiegoś tolerancyjnego dla ludzi
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: Dziki bażant w stadzie?

Postprzez didia12 » Piątek, 30 Listopad 2012 9:29

Dziś rano wprowadziłam go do woliery i tak jak przewidział Radek ciągle się wyrywa by uciec i obija o siatkę woliery. Potrzymam go przez kilka dni i jeżeli się nie uspokoi to go wypuszczę, bo nie ma sensu żeby cały czas się tak męczył tylko płoszy resztę stada.
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany