Napary czy herbatki dla gołębi

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Napary czy herbatki dla gołębi

Postprzez Paula87 » Piątek, 09 Listopad 2012 9:00

Witam!
Czy w czasie zimowych mrozów można bażantom podawać jakieś herbatki ziołowe? jeśli tak to jakie?
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19

Re: Napary czy herbatki dla gołębi

Postprzez Pio45 » Poniedziałek, 12 Listopad 2012 10:32

Nie słyszałem o tym, od wielu lat podaje tylko wode i witaminy i żadnych naparów nie robiłem..
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Napary czy herbatki dla gołębi

Postprzez Paula87 » Wtorek, 13 Listopad 2012 8:49

Pytam bo mam gołębie i kilka bażantów. Gołębiom robie w czasie mrozów napar np. z pokrzywy i byłam ciekawa czy cos podobnego można podac bażantom...przepraszam bo pomyliłam w temacie i przez przypadek napisałam ze dla gołębi
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19

Re: Napary czy herbatki dla gołębi

Postprzez mokwam » Wtorek, 20 Listopad 2012 23:11

Najprościej i najtaniej jest dodawać bażantom do picia preparaty witaminowe dla drobiu. Ja osobiście podaję POLFAMIX dla drobiu przez cały rok. Zauważyłem że zaspokaja on zapotrzebowanie na witaminy do tego stopnia, że ptaki nawet w sporym zagęszczeniu nie dziobią się (zauważyłem to w wolierze dla młodych ptaków w której jak jest "urodzaj"to potrafi się zrobić ciasno).
W okresie od lutego do czerwca/lipca, ptakom w wolierze rodzinnej (stado podstawowe) zwykły POLFAMIX zastępuję wersją tego samego preparatu z tym, że przeznaczonego dla niosek. Dzięki temu uzyskuję się naprawdę dobrą i regularną nośnośc kur w okresie lęgowym. Moje stado podstawowe składające się z 1 koguta i 6 kur osiągnęło średnią 53 jaja na jedną kurę w tym roku. Biorąc pod uwagę, że średnio kura na wolności znosi 17 jaj i przy utracie lęgu (w sensie zniesionych a jeszcze nie wysiedzianych jaj) jest w stanie (choć zdarza się to rzadko) powtórzyć lęg maksymalnie dwa razy (sumarycznie 3 lęgi rocznie), to w warunkach wolierowych gdzie "podbiera" się jaja jest to chyba maksimum jakie można "wyciągnąć" od jednej kury.

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: Napary czy herbatki dla gołębi

Postprzez Paula87 » Piątek, 23 Listopad 2012 8:12

Witam!
Czytając o tym preparacie Polfamix natrafiłam na informację, że w czasie reprodukcji można podawać kurom kredę pastewna. Słyszałam ze podaje się ja czasem bydłu ale bazantom?
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19

Re: Napary czy herbatki dla gołębi

Postprzez mokwam » Niedziela, 25 Listopad 2012 16:00

Kreda pastwena jest tylko dodatkiem paszowym bardzo bogatym w wapń. Podaje się ją zwierzętom w okresach dużego zapotrzebowania na wapń. Preparaty typu POLFAMIX są mieszanką witam oraz mikroelementów potrzebnych do prawidłowego rozwoju zwierząt. Nie widzę sensu w podawaniu tylko jednego składnika skoro za jednym zamachem można wzogacić dietę bażantów o wszystkie niezbędne witaminy i minerały.
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: Napary czy herbatki dla gołębi

Postprzez Paula87 » Poniedziałek, 26 Listopad 2012 9:49

Czyli jeśli będę mieć ten preparat Polfamix to już praktycznie nic wiecej dodatkowo nie muszę mieć?
A jak wygląda dawkowanie, stosować się do etykiety czy w pewnych okresach wiecej podawac?
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19

Re: Napary czy herbatki dla gołębi

Postprzez mokwam » Wtorek, 27 Listopad 2012 11:46

Jak zaostosujesz sie do tego co jest napisane na ulotce to na pewno wszystko będzie w porządku.
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany