Jak oskubać bażanta?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Jak oskubać bażanta?

Postprzez didia12 » Poniedziałek, 12 Listopad 2012 15:58

Witam. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak powinno się skubać bażanta? Jednego próbowałam z gorącą wodą ok. 75C i się rwała skóra razem z piórami. Drugiego już próbowałam z letnia wodą tak 40-50C i skóra też schodziła. Nie wiem czy może trzeba jakoś inaczej przygotować tuszkę do skubania?
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Jak oskubać bażanta?

Postprzez dominikp64 » Wtorek, 13 Listopad 2012 12:53

Z tego, co wiem (ale zaznaczam że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie) to raczej wszystkie dzikie ptaki w tym bażanty powinny być skubane na sucho. Trzeba wyrywać 3-4 pióra nie więcej, aby nie po szarpać skórki. :roll:
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Jak oskubać bażanta?

Postprzez zigi69 » Wtorek, 13 Listopad 2012 19:18

A ja tam zawsze zalewam wrzątkiem wszystko co skubie, jak bażanty tak i dzikie kaczki. Bażanta daje do wiaderka i zalewam wrzątkiem czekam chwile obracając bażanta, trzeba co kilka kilkanaście sekund sprawdzać jak idą pióra ważne żeby nie prze parzyć bo wtedy będzie się rwała skóra, zresztą co ja tłumacze no tak jak koguta sie parzy i skubie. Natomiast co do kaczek to trzeba je z "grubsza" oskubać potem oparzyć i doskubać, wszystko szybko i bez wiekszych problemów i napewno duuuuzo krócej niż bez oparzania.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Jak oskubać bażanta?

Postprzez garzew2 » Środa, 14 Listopad 2012 15:44

Może po prostu za długo trzymałaś w tej gorącej wodzie. Ja dzikie ptactwo do skubania na początek sparzam w gotującej się wodzie maksymalnie do 15sekund nie dłużej, żeby nie uszkodzić termicznie strukturę skóry. I zawsze nie było większych problemów. :mrgreen:
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Jak oskubać bażanta?

Postprzez mokwam » Środa, 14 Listopad 2012 23:50

Sprawa z pozbywaniem sie opierzenia ptactwa jest bardzo podobna do pozbywania sie szczeciny na przykład u trzody chlewnej.
Najważniejszą rolę odgrywa tutaj wpsomniana wcześniej gorąca woda, ale woda odpowiednio do tego celu przygotowana.
Otóż wodę należy doprowadzić do wrzenia a następnie jak to się mówi w branży "zahartować". Brzmi może i poważnie, ale tak naprawdę wystarczy tylko do 10 litrów zagotowanej wody wlać gwałtownie około 0,5 litra zimnej wody. Czas "oparzania" delikwenta też jest oczywiście bardzo istotny, ponieważ temperatura wody ma doprowadzić do "rozluźnienia" naturalnej sprężystości skóry (głównie naskórka, który jest najtwardszy) a nie do ugotowania pacjenta. Nie da się jednoznacznie określić czasu parzenia - najprostsza metoda to próba wyrwania podczas oparzania powiedzmy 4 piór na raz. I tutaj też istotna uwaga: nie da sie tak oparzyć ptaka, żeby mu pióra same powypadały (za pięknie by było) - muszą stawiać pewien opór przy wyrywaniu, ale skóra nie ma prawa ulec przy tym porwaniu.
Na koniec należy jeszcze pamiętać, że po oskubaniu, każdego ptaka należy "opalić" nad ogniem (najlepiej do tego nadaje się propan-butan lub skażony spirytus czyli popularny denaturat) celem pozbycia się częściowego owłosienia, które każdy a zwłaszcza dziki ptak posiada pomiędzy piórami. Po za tym proces ten znacznie poprawia jakość i smak samej skóry po przygotowaniu do spożycia.
Cóż na koniec pozostaje życzyć sukcesów w "skubaniu".......
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany