Ogrodzenie działki - co wybrać?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez dominikp64 » Poniedziałek, 05 Listopad 2012 10:30

Mam trochę wolnego czasu i chciałbym się zająć wymianą starego ogrodzenia jeszcze przed zimą. Nie chce zbyt dużo wydawać, dlatego zastanawiam się nad ogrodzeniem z siatki, które chyba wychodzi najtaniej. Tylko jeszcze nie mogę się zdecydować, jaki rodzaj siatki najlepiej wybrać? :?:
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 05 Listopad 2012 12:38

Jeżeli nie chcesz zbyt dużo wydawać, to powinieneś wybrać zwykłe ogrodzenie z siatki oczko 6 x 6 cm. Jeżeli nie zależy Ci na walorach estetycznych to jeszcze taniej wyjdzie Cię siatka leśna.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez garzew2 » Wtorek, 06 Listopad 2012 14:46

Z tą siatką leśną to trochę przesada no chyba, że mieszka w lesie :wink: .
Ja bym ci polecił zastanowić się nad siatkami zgrzewanymi. Są bardzo łatwe w montażu, wystarczy ją rozwinąć na słupkach, nie wymaga drutów naciągowych ani podtrzymujących no i bardzo dobrze się prezentuje.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez sputnik » Środa, 07 Listopad 2012 9:43

To, że siatka leśna ma w nazwie "leśna" nie znaczy, że jest przeznaczona do stosowania w lesie 8)

Kolega u góry nie określił, czy chce ogradzać działkę wokół domu czy działkę gdzieś z dala od domu - ogródek działkowy. Szczególnie w tym drugim miejscu można spotkać ogrodzenia z siatki leśnej.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez dominikp64 » Środa, 07 Listopad 2012 14:38

To ma być płot z siatki do ogrodzenia terenu znajdującego się przy domu: ogród + mały sad. Z tą siatką zgrzewaną to niezły pomysł. Tylko szkoda, że wszystkie siatki zgrzewane, jakie znalazłem mają 1m wysokości. Żona uważa, że to może być trochę za nisko?
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez sputnik » Czwartek, 08 Listopad 2012 8:26

dominikp64 napisał(a):To ma być płot z siatki do ogrodzenia terenu znajdującego się przy domu: ogród + mały sad. Z tą siatką zgrzewaną to niezły pomysł. Tylko szkoda, że wszystkie siatki zgrzewane, jakie znalazłem mają 1m wysokości. Żona uważa, że to może być trochę za nisko?


garzew2 miał pewnie na myśli siatkę zgrzewaną ogrodzeniową, nie taką jak używa się do budowy wolier, klatek itd. A wygląda ona tak:

Image

Jakbyś chciał obejrzeć to wejdź siatki ogrodzeniowe zgrzewane na rabatka.pl, mają dobre ceny i dobry towar ogólnie.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez dominikp64 » Czwartek, 08 Listopad 2012 14:38

Wielkie dzięki właśnie o coś takiego mi chodziło. Taka siatka świetnie się prezentuje na tym zdjęciu. Muszę tam zadzwonić na rabatka.pl i się zorientować ile by mnie wyszedł całkowity koszt takiego ogrodzenia.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez sputnik » Piątek, 09 Listopad 2012 8:35

No sprawdź, ale na Twoim miejscu wziąłbym jednak klasyczną siatkę ogrodzeniową, bo jest bądź co bądź dużo bardziej wytrzymała.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez tomek33 » Środa, 09 Styczeń 2013 21:51

mam trzy działki budowlane i ostatnio też stawiałem ogrodzenie działki, i tak naprawdę zależy ile chcesz wydać , są bardzo ładne ogrodzenia na działki budowlane, natomiast jak nie masz kasy to ogrodź najtańszą siatką
tomek33
 
Posty: 2
Rejestracja: Środa, 09 Styczeń 2013 21:41

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez Bartlo » Czwartek, 20 Lipiec 2017 7:27

Ja bym jednak osobiście postawił na coś innego. Pomyśl nad ogrodzeniem kutym, które wcale nie jest drogie, a charakteryzuje się sporą wytrzymałością. Pan Przemysław Szymański ze Szczecina zajmuje się tworzeniem takich ogrodzeń na zamówienie, więc można dogadać wszystkie szczegóły. Sam skorzystałem z takiego rozwiązania i sprawdza się ono doskonale. Ogrodzenia tego typu są również bardzo stylowe, więc tym bardziej warto nad nimi pomyśleć. Tutaj jest link do strony jeśli ktoś by się zdecydował
Bartlo
 
Posty: 1
Rejestracja: Czwartek, 20 Lipiec 2017 7:25

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez Pio45 » Środa, 26 Lipiec 2017 14:58

Ja jak robiłem ogrodzenie to postawiłem na zwykłą zieloną siatkę ogrodzeniową, za ok. 200 m dałem jakieś 4500 zł (siatka miała 1,5 m). trzyma się nieźle i tak samo niezle wygląda. Na początku chciałem zrobić z siatki leśnej, ale za duże oczka mi się wydawały i pewnie trwałość też byłaby mniejsza niż przy ogrodzeniowej.
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez magdafru » Czwartek, 22 Marzec 2018 23:30

Przy wyborze ogrodzenia trzeba wziasc na pierwszy ogien parametr jakim jest jego wytrzymalosc. W wielu miejscach widzialam takie zrobione z drewna jednak ktos chyba je zbyt slabo zaimpregnowal poniewaz farba w wielu miejscach zwyczajnie poodchodzila. Ani to ladne by komus pokazac, tylko masa roboty przy obrobce drewna. Moim zdaniem nie ma lepszego rozwiazania niz siatka ocynk malowana cos takiego ja mozna zobaczyc tutaj Glowna jej zaleta jest stosunkowo niska cena wzgledem tego co oferuje .. a to dla duzej liczby osob ma kluczowe znaczenie. Mozna ja takze postawic na trudnym terenie ze wzgledu na to, ze jest bardzo elastyczna. Do tego nie potrzeba jakichs specjalnych planow ani nic z tych rzeczy co ulatwia montaz w naszym ustronnym ogrodku :)
magdafru
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 22 Marzec 2018 23:26

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez Kemot » Czwartek, 31 Styczeń 2019 14:10

Siatka ogrodnicza lub leśna ma pewnikiem swoje atuty ale wizualnie do mnie nie przemawia osobiście postawiłem na ogrodzenie drewniane - a dokładnie płot szczelny. Kupiłem na wooder.com solidnie zaimpregnowane ciśnieniowo i nic się nie działo przez długi czas. Później tylko impregnacja raz na jakiś czas i jak do tej pory wszystko się trzyma.

U sąsiada w tym czasie psy rozciągnęły siatę i musiał łatać. Nie twierdze że taki płot drewniany jest trwalszy od siatki ale na pewno lepiej się prezentuje. Daje cień i chroni przed wścibskimi sąsiadami.
Kemot
 
Posty: 2
Rejestracja: Czwartek, 31 Styczeń 2019 14:03

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez gregor588 » Piątek, 01 Luty 2019 10:24

Z przodu można zrobić płot drewniany ale na tył najlepiej siatkę, u siebie sztachety na płot zamawiałem w tartaku , zrobili mi takie jak chciałem i wyszło najkorzystniej
gregor588
 
Posty: 93
Rejestracja: Piątek, 12 Luty 2016 14:32

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez Weronika321 » Sobota, 13 Kwiecień 2019 9:47

Ja myślę, że jeśli ogrodzenie, to dobrze jest zrobić z siatki zgrzewanej. Ogrodzenia takie wyglądają bardzo dobrze, a przy tym są bardzo trwałe. Tutaj wstawiam link do firmy, która produkuje takie siatki na wymiar: No i przez takie ogrodzenie nie przejdą zwierzęta, jest ono gęsto plecione.
Weronika321
 
Posty: 1
Rejestracja: Sobota, 13 Kwiecień 2019 9:42

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez juka12 » Piątek, 17 Styczeń 2020 9:10

W takim sklepie rabatka mają chyba największy wybór..
https://www.rabatka.pl/86_Siatki_ogrodz ... ewane.html
juka12
 
Posty: 20
Rejestracja: Piątek, 27 Grudzień 2019 10:16

Re: Ogrodzenie działki - co wybrać?

Postprzez juka12 » Piątek, 17 Styczeń 2020 9:10

W takim sklepie rabatka mają chyba największy wybór..
https://www.rabatka.pl/86_Siatki_ogrodz ... ewane.html
juka12
 
Posty: 20
Rejestracja: Piątek, 27 Grudzień 2019 10:16


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany