jakie osłonki na dzioby?

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

jakie osłonki na dzioby?

Postprzez jacob » Wtorek, 16 Październik 2012 13:39

Witam, muszę kupić osłonki na dzioby zastanawiam się jednak, który rodzaj wybrać i który będzie bardziej komfortowy dla ptaków. Mam na oku dwa rodzaje:

Image

oraz

Image

Może ktoś mi doradzić?
jacob
 
Posty: 37
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 15:11

Re: jakie osłonki na dzioby?

Postprzez sputnik » Środa, 17 Październik 2012 7:56

Ja na Twoim miejscu wziąłbym ten drugi model - są mniej inwazyjne i myślę, że są też wygodniejsze dla ptaków, bo nie musisz używać szpilki. Drugi model zakłada się na zasadzie rozszerzania i mocowania na nozdrzach ptaka. Jest jeszcze jeden plus drugiego modelu - szpilki są jednorazowego użytku i trzeba by je dokupować w przyszłości, a te drugie mogą być używane wielokrotnie.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: jakie osłonki na dzioby?

Postprzez dominikp64 » Piątek, 19 Październik 2012 7:23

Witam. Czy po założeniu takich osłonek ptaki nie mają problemów ze spożywaniem pokarmu - szczególnie jakiś dużych nasion jak wika czy kukurydza?
I w ogóle to jak długo powinno się takie nasadki na dzioby zakładać bażantom?
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: jakie osłonki na dzioby?

Postprzez sputnik » Piątek, 19 Październik 2012 8:07

Z tym rodzajem nakładek na dzioby akurat nie ma problemu, bo one mają za zadanie ograniczyć pole widzenia ptaka i w żadnym stopnie nie przeszkadzają mu w spożywaniu pokarmu. Co do tego jak długo powinno się trzymać nakładki na dzioby, to wydaje mi się, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie, nie można generalizować.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: jakie osłonki na dzioby?

Postprzez Pio45 » Poniedziałek, 22 Październik 2012 10:23

stosowalem kiedys te pierwsze i mi sie sprawdzily,
jeden ptak byl dosc agresywny
po ok. miesiacu zdjalem oslonke i juz nie bylo problemu
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: jakie osłonki na dzioby?

Postprzez pauli8 » Środa, 24 Październik 2012 9:16

I jakieś osłonki zostały wybrane?:) na który rodzaj padł wybór? daj znać jak się sprawdzają jeśli już zakupisz i założysz:)
pauli8
 
Posty: 34
Rejestracja: Środa, 26 Wrzesień 2012 7:32


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany