Transport bazantów

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Transport bazantów

Postprzez dominikp64 » Poniedziałek, 08 Październik 2012 7:23

Witam. Jak najlepiej transportować na duże odległości bażanty czy inne ptaki żeby w razie jakieś kontroli drogowej policja się nie przyczepiła? Czy to powinny być jakieś klatki metalowe czy raczej np. jakieś kartonowe pudła?
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Transport bazantów

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 08 Październik 2012 9:08

Z tego co wiem i co praktykuje sie w kołach prowadzących introdukcje bażantów, transportuje się je w tzw transporterach zbijanych z sklejki i z pilśni, oczywiście powinny być w nich dziury najczęściej w tzw dachu większe a w ściankach mniejsze nawiercone wiertłem i raczej nie stosuje sie kratek ponieważ bażanty w ciemności się trochę szybciej uspakajają i nie obijąja się w tych transporterach.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Transport bazantów

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 08 Październik 2012 10:35

Pamiętaj też, że pojazd powinien być przystosowany do transportu żywych zwierząt - mam na myśli odpowiednią wentylację, bo inaczej ptaki Ci się mogą podusić przy dłuższych trasach. Znajomy, który ma dużą hodowlę bażanta, musiał przystosować swojego busa - zainstalował sobie wiatraczki i zrobił szyberdach i teraz nikt się do niego nie przyczepi. A i powinieneś mieć opisany taki pojazd, że prowadzisz przewóz żywych zwierząt.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Transport bazantów

Postprzez dominikp64 » Wtorek, 09 Październik 2012 7:16

Sputnik na taką skalę nie planuje przewozów - jedynie kilkanaście sztuk. Ale dzięki za szczegółowy prezentacje jak można sobie poradzić z przewozem zwierząt. 8)
Myśle, że jak przewioze bażanty w kartonach z dziurami nie powinno być żadnych problemów. Najwyżej, co parę godzin będę przystawać żeby przewietrzyć auto.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany