Bażanty się dziobią

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Bażanty się dziobią

Postprzez dominikp64 » Czwartek, 27 Wrzesień 2012 7:24

Witam. Mam od niedawna kilka bażantów. Od kilku dni zauważyłem, że dwa bażanty dość agresywnie walczą ze sobą i dziobią się. Jeden już ma dosyć mocno podziobaną głowę i szyję. Dlaczego tak się zachowują? Czy powinienem je na jakiś czas odseparować?
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Bażanty się dziobią

Postprzez sputnik » Czwartek, 27 Wrzesień 2012 7:52

Tak najlepiej je porozdzielać na początek. Jeżeli problem nie ustanie będziesz musiał zainwestować w noski przeciw dziobaniu, bo inaczej Ci się ptaki zmarnują. Spróbuj też dawać im pokarm bogaty w witaminę K i kwas mrówkowy.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Bażanty się dziobią

Postprzez zigi69 » Czwartek, 27 Wrzesień 2012 20:05

Sputnik dobrze prawi, ja bym rozdzielił je na razie i zastosował pasze z kwasem mrówkowym i witaminy do wody jak się podgoją za kilka dni połącz je z powrotem jak się nadal będą dziobać to załóż noski. Co do karmy/paszy poczytaj w temacie "Pasza..."
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Bażanty się dziobią

Postprzez dominikp64 » Piątek, 28 Wrzesień 2012 9:18

Ok dzięki za szybką odpowiedź. Bażanty odseparowane i na razie będą przebywać w izolatkach. Czyli to wzajemne dziobanie jest wynikiem braku składników odżywczych lub witamin. Musze trochę poczytać i odpowiednio zmodyfikować podawane karmy żeby na przyszłość uniknąć takich problemów.
dominikp64
 
Posty: 79
Rejestracja: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 7:42

Re: Bażanty się dziobią

Postprzez sputnik » Piątek, 28 Wrzesień 2012 9:58

Możliwe też, że miały po prostu za mało przestrzeni, nie wiem na jakiej powierzchni je trzymałeś...fajnie to Zigi opisał dokładniej w tym temacie:

Kod: Zaznacz wszystko
http://forum.bazanty.pl/pasza-t1546.html
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany