inkubator ze styropianu

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

inkubator ze styropianu

Postprzez zbyniu78 » Czwartek, 20 Wrzesień 2012 7:32

Witam, mam opcję nabyć tanio inkubator zrobiony ze styropianu. Chciałbym się najpierw was zapytać czy warto brać takie urządzenie? Macie może jakieś doświadczenia z takim sprzętem?
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: inkubator ze styropianu

Postprzez garzew2 » Poniedziałek, 24 Wrzesień 2012 7:20

Nie wiem jaki to jest styropian ale jeżeli to jest taki zwykły to nie polecam; szybko się wykruszy - szkoda zachodu. Chyba że jest wykonany ze specjalnego poliestru, który wygląda jak styropian, takie są podobno dużo trwalsze. Ale osobiście wolał bym wydać trochę więcej i kupić jakiś porządny inkubator, żeby mi posłużył na wiele lat.
Zajrzyj na tą stronę
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.hodowlany.pl/33_Inkubatory.html
tam mają mase różnych inkubatorów. Napewno coś wybierzesz dla siebie.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: inkubator ze styropianu

Postprzez sputnik » Poniedziałek, 24 Wrzesień 2012 13:25

Dołóż trochę kasy i kup coś porządnego. Na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać.

Jak dla mnie inkubator ze styropianu to porażka, jednorazówka, bo po wylęgu nie idzie tego wyczyścić, a dezynfekcja jest przecież bardzo ważna.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: inkubator ze styropianu

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Wtorek, 25 Wrzesień 2012 13:54

ja mam ze styropianu 3 udane inkubacje i jedna nie udana ale z winy termoegulatora bez problemu też go wyczyściłem i zdezynfekowałem jesli zalezy ci na oszczedzeniu kasy to kup ale jeżeli chcesz miec coś pozadniejszego na lata to radze dołożyć i kupić coś lepszego ja osobiście kupiłem za 170 zł na 50 jaj kurzych i nie żałuje sezon zalicze do udanych a czy w nastepnych sie dalej sprawdzi to niewiem
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: inkubator ze styropianu

Postprzez garzew2 » Środa, 26 Wrzesień 2012 7:20

Ja też bym nie kupił styropianowego inkubatora. Może i dobrze działa tak jak pisze Radek ale mimo wszystko dla mnie styropian jest za delikatny i łatwo go zniszczyć. Natomiast plastikowe elementy łatwo się myje i nie zachodzą brudem jak styropian.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42

Re: inkubator ze styropianu

Postprzez galazkairek » Czwartek, 22 Styczeń 2015 15:15

Witajcie !
Jestem na etapie konstruowania inkubatora na bazie lodówki o kubaturze ok 1200 cm3 ( czyli górna część dwukomorowej standardowej chłodziarko zamrażarki (amica) ) i w związku z tym proszę Kolegów o rady sprawdzone doświadczeniem:
1. przewód grzewczy czy grzałka ? wady i zalety.
2. wentylator od komputera ( ile sztuk ) czy inny wiatraczek ?
3. umiejscowienie systemu grzewczego i wentylacyjnego - na dole czy na górze inkubatora ?
4. wielkość otworów wentylacyjnych ( powierzchnia), umiejscowienie, ilość ?
5. rysunki ( plany, projekty półautomatycznego systemu rotacji jaj.
6. jakie urządzenia do automatycznego systemu rotacji jaj ( siłowniki, sterowniki itp )?
7. funkcjonalne i dobre sterowniki temperatury ( termoregulatory ) - jakie? modele?

Szczerze mówiąc to już mam wypracowany zamiar i tzw. projekt mojego urządzenia, ale nie szkodzi zasięgnąć rady bardziej doświadczonych hodowców, a co kilka głów i pomysłów to nie jeden, i mogę się mylić w swoich zamysłach. Co prawda mam już jeden kupny inkubator typu domowego "infermo" - i-bator 60 ale nie spełnia on do końca moich oczekiwań co do półautomatu rotacji jaj (jest bardzo dobry lecz ma za małe i za duże dziurki na jaja bażanta co wymusza konieczność ręcznej rotacji ) oraz planuję większe ilości jaj do inkubacji. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: inkubator ze styropianu

Postprzez zbyniu78 » Piątek, 23 Styczeń 2015 8:08

Witaj, może nie jestem jakimś wielkim ekspertem ale mogę dwie rzeczy podpowiedzieć, bo swojego czasu robiłem też inkubator :)

6. korzystałem z automatycznej tacy do obracania jaj o wymiarze 40 x 40 cm, która ma własny silnik i pojemność 42 jaja rozmiaru kurzego lub mniejszego. Jajka bażancie idealnie tutaj pasują. Pełny obrót jajek co 2 h.
7. byłem zadowolony z termoregulatora TS-500 PID (regulator proporcjonalno - całkująco - różniczkujący), który ma dokładność do 0,1oC.
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: inkubator ze styropianu

Postprzez galazkairek » Wtorek, 27 Styczeń 2015 8:38

Witam!!!
Dziękuję serdecznie za rady, mam jeszcze raz dwa pytanka ad systemu grzewczego:
1 . Grzałka czy przewód grzewczy ?
2. Jakiej mocy na komorę 45/45/90 cm tj. 120-200 jaj ?
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
galazkairek
 
Posty: 62
Rejestracja: Czwartek, 27 Marzec 2014 8:29

Re: inkubator ze styropianu

Postprzez donald997 » Czwartek, 25 Luty 2016 11:38

Dziadek miał jakiś stary Ukraiński inkubator styropianowy w ogóle mu się nie sprawdzał, lepiej zainwestuj w coś i dołuż parę groszy, bo będziesz tylko się wściekał za wydanie na marne kasy.
donald997
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 26 Styczeń 2016 9:41


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany