Czym karmić bażanty.

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Czym karmić bażanty.

Postprzez Wiciu » Poniedziałek, 25 Wrzesień 2006 20:22

Dzień dobry,
Chce kupić sobie 2 bazanty łowne, czym mamy je karmić. Wysstarczy że bende karmić przenicą i suchmy chlebem- odpady domowe?
Wiciu
 
Posty: 11
Rejestracja: Poniedziałek, 25 Wrzesień 2006 20:14

Postprzez piotrek » Wtorek, 26 Wrzesień 2006 8:14

Karmienie to temat rzeka, sam moze nie jestem specjalistą. Zapomnij o karmieniu bażantów jak kur. Bażanty muszą mieć znacznie lepsze jedzenie. Potrzebują białka nawet takiego pochodzenia zwierzęcego. Jak nie będziesz ich karmił jak trzeba wtedy albo bedą sie dzobać, albo bedą wygladać na zapuszczone. Najlepiej dawać mieszanki zbożowe. Kukurydza słonecznik, pszenica, owies, soja, gorczyca, rdest,len. Poprostu wszystko, po pewnym czasie zobaczysz ze w zależnosci od pory roku bażanty jedza chętniej np kukurydze i owies, wtedy tego trzeba im dawać wiecej. Warto wrzucić coś bardziej mokrego, zielonke, zimą jabłka lub topinambur. Nie zaszkodzi od czasu do czasu dać jakieś mięso, ślimaka, albo jakieś inne odpady.
piotrek
 
Posty: 11
Rejestracja: Środa, 06 Wrzesień 2006 10:49
Miejscowość: Zielona Góra

Postprzez Admin » Wtorek, 26 Wrzesień 2006 13:18

Bardzo szczegółowo opisano to w tym artykule. Ale nie zastąpi to tego czego dowiesz się do innych hodowców.
Admin
Good
 
Posty: 27
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 11:10
Miejscowość: Klon

Postprzez Sara » Czwartek, 11 Styczeń 2007 13:06

moje dwa bazanty bardzo lubią facelie zostawią kazde inne zielone,która jeszcze rosnie w tym roku :lol:

Przy okazji jaka jest opłacalność z założenia hodowli bażantów i jak się ma sprawa zbytu?
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Postprzez rapit » Sobota, 13 Styczeń 2007 23:35

Saro, wydaje mi sie ze trudno powiedzieć sam jestem hobbystą, ale byłem w hodowli takiej profesjonalnej. Hodują tam 10 tys. bażantów i raczej nie narzekają. Poza tym daleko nie szukać hodowla z www.bazanty.pl też chyba sę opłaca.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Re: Czym karmić bażanty.

Postprzez kowal1998 » Piątek, 14 Wrzesień 2012 12:38

Ja mam parkę bażantów Mongolskich i chętnie jedzą kukurydze, owies i sałatę.A czy bażanty jedzą pszenżyto, żyto i jęczmień??? Bo dużo mam żyta i jęczmienia. A kolby kukurydzy zbieram chodząc po polach , gdzie została już skoszona. :D
kowal1998
 
Posty: 7
Rejestracja: Piątek, 14 Wrzesień 2012 12:27

Re: Czym karmić bażanty.

Postprzez fermo85 » Środa, 19 Wrzesień 2012 7:34

Myślę, ze najodpowiedniejsza będzie żywność naturalna. Kiedy jest sezon dobra byłaby skoszona trawa. Poza tym warzywa, takie jak marchew, kapusta czy buraki. Poza tym dokarmianie przez paszę i zboża.
fermo85
 
Posty: 11
Rejestracja: Wtorek, 11 Wrzesień 2012 14:46

Re: Czym karmić bażanty.

Postprzez garzew2 » Środa, 19 Wrzesień 2012 12:11

Witam. Mam kilka sztuk bażantów. Karmie je przede wszystkim ziarnem zbóż pszenicy i jęczmienia. Oprócz tego w sezonie dostają zielonki, swieżą trawe, sałate. Moje bażanty przepadają za koniczyną. Poza tym zjedzą nawet warzywa czy owoce.
garzew2
 
Posty: 105
Rejestracja: Środa, 12 Wrzesień 2012 12:42


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany