Najlepsza pielęgnacja?

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Najlepsza pielęgnacja?

Postprzez Paula87 » Wtorek, 17 Styczeń 2012 15:32

Witam jestem ciekawa jakie warunki należy spełnić by zacząć hodować bazanty??
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19

Re: Najlepsza pielęgnacja?

Postprzez xwiatr » Wtorek, 17 Styczeń 2012 21:07

Hah, dobre pytanie droga Paulo.

Od wielu lat hoduję bażanty i przyznam, że widziałem już wiele hodowli i spotkałem wielu hodowców. I powiem ci, że wielu ludziom wydaje się, że dla bażantów nie trzeba żadnych spejalnych warunków. Wielu twierdzi, że wystarczy im mała woliera 2x2m albo klatka po królikach. Wielu z hodowców próbuje na przykład hodować bażanty razem z kurami, podcinając im skrzydła "dosłownie i w przenośni" tak aby nie mogły latać i chodziły po podwórku razem z kurami.

Ja natomiast dążę w swojej hodowli do stworzenia im optymalnych warunków. Tak abym mógł cieszyć się ich pięknem a jednocześnie by one czuły się jak w środowisku naturalnym i wydaje się mi że takie warunki są dla bażantów najlepsze. Ptaki te potrzebują dużo przestrzeni, dobrej opieki hodowcy, znakomitej paszy i wówczas możesz być pewna, że i ty i ptaki będą czuły się dobrze a ty będziesz cieszyła się ich pięknym wiodkiem.

Jeśli więc zamierzasz zacząć hodowlę, nie bój się tego tylko myśl o ptakach jak o swoich przyjaciołach.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Najlepsza pielęgnacja?

Postprzez Paula87 » Środa, 18 Styczeń 2012 8:02

W takim razie jaka pasza byłaby najlepsza? Najlepsze są rady doświadczonych hodowców, bo jednak w internecie czasem można znaleźć różnego typu niepotrzebne materiały, które okazują się nie takie wspaniałe jak to zachwalają...
Paula87
 
Posty: 54
Rejestracja: Piątek, 13 Styczeń 2012 22:19

Re: Najlepsza pielęgnacja?

Postprzez kowal1998 » Niedziela, 16 Wrzesień 2012 12:25

A dla 2 bażantów mongolskich jaka klatka powinna mieć wymiary??? Czy wystarczy klatka 2.40 x 3 m jedna ściana 3m to murowana a druga 3 z siatki, ściana jedna 2.40m z desek a z druga też siatki.
kowal1998
 
Posty: 7
Rejestracja: Piątek, 14 Wrzesień 2012 12:27


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany