Narośla na kolanach

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Narośla na kolanach

Postprzez karol » Czwartek, 15 Marzec 2007 19:10

Na nogach(dokładniej w okolicy kolan) moigo bażanta mongolskiego pojawiły się jakieś narośla które ciągle się powiększają są krwiste i wyglądają jakby w środku znajdowała się ropa z krwią. Czy może ktoś wie co to jest i jak się tego pozbyć?
karol
 
Posty: 16
Rejestracja: Wtorek, 02 Styczeń 2007 15:11
Miejscowość: Radlin

dna moczanowa

Postprzez rapit » Czwartek, 15 Marzec 2007 20:27

Witaj, bezpośrednio z takim stanem u moich bazantów nigdy się nie spotkałem. Problemy podobne miałem kieyś, nie było wprwadzie, aż tak dużych zmian. Problemem było zbyt dużo białka w pokarmie, poprostu dawałem do paszy mięso, o ile kurki wykorzystywały ten nadmiar białka na znoszenie jaj to koguty zaczęły mi kuleć.

Choroba to dna moczanowa, ta sama co występuje u ludzi polega na odkładaniu sie kwasu moczowego w stawach, na początek pojawia sie kulawizan a potem może to co twojego koguta spotkało.

Napisz czym i jak karmisz może tutaj problem.
Czy kogut jest wychudnięty?
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez karol » Środa, 21 Marzec 2007 21:24

Bażanty karmie gotowanymi ziemniakami wymieszanymi z paszą, kukurydzą i otrembami, do tego dostają pszenice i od czasu do czasu jakieś warzywa i owoce. Chory osobnik wcale niebył wychudnięty, postanowiłem go zabić i okazało się że miał takie narośla jeszcze na karku i brzuchu. Czy to może być zaraźliwe?
karol
 
Posty: 16
Rejestracja: Wtorek, 02 Styczeń 2007 15:11
Miejscowość: Radlin

Postprzez kogut » Czwartek, 22 Marzec 2007 13:18

Ja osobiscie nie spotkałem się z takim schorzeniem. Nie potrafie nic mądrego wymyślić.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez tragopan » Środa, 02 Maj 2007 16:40

To może być świeżb nóg. Zrób fotkę, to może da się coś zrobić.
tragopan
 
Posty: 44
Rejestracja: Piątek, 01 Grudzień 2006 15:44
Miejscowość: ALEKSANDRIA


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany