Pozostawienie młodych z dorosłymi bażantami

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Pozostawienie młodych z dorosłymi bażantami

Postprzez wydra » Sobota, 07 Kwiecień 2007 14:03

Po padnięciu koguta bażanta łownego dokupiłem parkę. Teraz jest kogut + 2 kurki. Troszkę późno ale możę jeszcze kurki zniosą jajka. Tylko teraz mam takie pytanie czy są szanse na wysiedzenie jeżeli kurki zniosą jajka (nie mam inkubatora ani rzadnych kurek do wysiedzenie)
Po drugie czy ewentualne młode bażanciki pozostawić czy wybudować im odzielną wolierę z jakąś budką ogrzewaną żarówką.
Pytam się bo chciałbym, być przygotowany na taką ewentualność.
wydra
 
Posty: 23
Rejestracja: Niedziela, 25 Marzec 2007 10:19
Miejscowość: Turek

Postprzez Kurak » Sobota, 07 Kwiecień 2007 18:36

Szanse anturalnego wylęgu są zawsze jednak nie są one duże. Wszystko zalezy jakie masz bażanty, na ile kurki które masz zechcą siadać na jajach.
Jak już Ci się uda i kura wysiedzi jajaja, to też z pewnoscią bezie je wodzić. Obserwuj tylko koguta, bo jak jakaś kura usiadzie i kogut będzie ja dręczył to trzeba go odsadzić.

Na twoim miejscu pomyslał bym jednak o jakimś małym inkubatorze, ceny już od 350zł.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota

Postprzez rapit » Niedziela, 08 Kwiecień 2007 7:05

Dodając jescze do postu kolegi Koguta.
Jak doczekasz się naturalnych lęgów, czyli bażancia kura wysiedzi Ci jaja to będzie to naprawde dobże.

Jeżeli w jakiś sposób wyklujesz jaja np. pod kurą domową lub w inkubatorze to w żadnym wypadku nie można łączyć ich ze starymi bażantami.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez młody » Czwartek, 12 Kwiecień 2007 17:07

Chyba że było by tak że:
Kura bażncica, przyjęła by młode bażnciki:)

Potrzeba dużego zbiegu okoliczności ale wszystko możliwe:)
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany