dodatki do paszy dla bażantów.

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

dodatki do paszy dla bażantów.

Postprzez młody » Piątek, 02 Marzec 2007 19:00

Mam do Was takie pytanie, jak wiadomo na dobre zaczynają sie toki w naszych wolierach. Jakie dajecie dodatki i co jest głównym składnikiem paszy którą dajecie bażantom łownym w okresie nieśności.

U mnie jescze się jajka żadnego nie doczekałem ale jeżeli wprowadzać jakieś nowe rzeczy do pokarmu to już ostatni gwizdek.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Kurak » Piątek, 02 Marzec 2007 19:30

Ja z załozenia nie szaleje ze zbytnimi zmianami na okres lęgowy, podstawa paszy to kukurydza, pszenica do tego słonecznik, owies bezłuskowy, jęczmień. Ladachwila bażanty zaczną dostawać dodatek w postaci drobno zmienolych skorupek jaj kurzych. mam tego pod dostatkiem od kolegi cukiernika. Oczywiscie są to skorupki wyprazone zmielone na pył!

Zanim nie pojawi sie nic zielonego w diecie mają jeszce kapuste marchew i topinambur.

Do wody do picia składniki witaminowe.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota

Postprzez Franek » Sobota, 03 Marzec 2007 23:49

Ja daje mieszanke zbóż "Ziarnko", Trudno wypatrzeć co tam się znajduje, groch, soja, słonecznik, gorczyca....

Wiem że nie jest to najtańsze ale dla moich kilku bażantów nie zbankrutuje.
Franek
 
Posty: 20
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Październik 2006 15:17

Postprzez Raniuszek » Sobota, 10 Marzec 2007 8:50

Ja na wiosne stosuje pasze dla gołębi "rozpłodowo-lotowa",znoszą bardzo duzo jaj i dodatkowo gryt dla gołębi z minerałami.w styczniu odrobaczywiam......młode jak malowane......niezapominam o "zileninie",i kilka razy o mrówkach i stonce.......OWOCNYCH LĘGÓW.
Raniuszek
 
Posty: 7
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Styczeń 2007 23:33
Miejscowość: Konopiska

Postprzez xwiatr » Wtorek, 20 Marzec 2007 23:34

Ja podobnie jak Kurak, tylko w tych ziarnach 30% to pasza granulowana dla kur niosek. Jest to potrzebne zwłaszcza dla kurek, aby zapewnić im dostateczną ilość wapnia.
Podobną są jakieś preparaty, w których stosuje się wapń pochodzących z muszli małż. Czy slyszeliście o czymś takim? Jak to oceniacie?
W do standardowych preparatów wapń pozyskiwany jest ze skał.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany