witam

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

witam

Postprzez frodo5 » Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012 20:32

Miesiąc temu zakupiłem samca i dwie samice bażanta srebrnego. Są to ptaki młode. Samiec nabiera koloru. Mam jednak pytanie, gdy pada deszcz, samiec staje się osowiały śpiący, ma zwisający ogon. W związku z tym chciałem dowiedzieć się, czy jest to jakaś choroba, jeżeli tak to jaka, bo żadna ze znalezionych w internecie nie pasuje.

Dla ułatwienia dodam, ze bażant chodzi luzem po ogrodzie, z innymi kurami, nie zauważyłem żeby kury je biły.

Moje drugie pytanie dotyczy kwestii bażanta złotego, ponieważ chciałem mieć te dwa gatunki, tylko nie wiem czy jest to możliwe.

Trzecie pytanie dotyczy pawi, czy jest to możliwe aby bażanty żyły w jednym ogrodzie z pawiami?

Czy istnieje jakaś pasza dla bażantów? lub witaminy, dodam, że mieszkam na wsi i o dobrego weterynarza zajmującego się ptakami egzotycznym raczej trudno.

Z góry dziękuje i czekam na odpowiedz.

pozdrawiam.
frodo5
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012 20:21

Re: witam

Postprzez Sara » Wtorek, 03 Lipiec 2012 18:28

Z moich obserwacji
-) bażantów srebrnych wynikło tyle ze jak pada to ich nie wypuszczam na dwór i siedzą w zagrodzie, bo raz jak się za mocno przemoczyły to zachorowały.
-) paw jest u mnie razem z bażantem srebrnym i jego dwiema paniami , powiem tak przez rok był spokój , a teraz jak im coś odbije to paw goni bażanta i robi się nie ciekawie, ale są nadal w tej samej wolierze :mrgreen:
-)Dwa gatunki bażantów skończyły sie tragicznie :( .Gdy były tego samego gatunku(polne) to mocniejszy zadziobał słabszego . Obecnie mam każdego osobno, ale możne da rade aby były razem.
-) karmie pszenica i paszą od kur w zależności od wieku, a mrowisk na ogródku jest troszkę to na łopacie można im przynieś, czasami troszkę mielonego ale bez soli :D
Diamentowy jak wyszedł na spacer i wrócił po trzech dniach to teraz nawet nie zbliża się do drzwi tak jakby ich nie było :lol:
pozdrawiam i powodzenia
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany