jak pozbyć się lisa?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

jak pozbyć się lisa?

Postprzez zbyniu78 » Środa, 06 Czerwiec 2012 12:54

Witam,

mam problem z lisem, który już jakiś czas kręci się w pobliżu mojej działki, obawiam się, że w końcu wejdzie na podwórko i dobierze się do moich ptaków...powiedzcie co robić?

zbyszek
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: jak pozbyć się lisa?

Postprzez adam » Czwartek, 07 Czerwiec 2012 10:16

Witam,lepiej zapobiegać niż liczyć straty,proponuję jak najszybciej zrobić jakąś pułapkę żywołowną i go odłowić,bo prędzej czy póżniej i tak zawita do tych kur,może trzeba pogadać z myśliwymi z twojego rewiru oni też powinni mieć żywołapki.Pozdrawiam.
adam
 
Posty: 30
Rejestracja: Sobota, 13 Styczeń 2007 16:28

Re: jak pozbyć się lisa?

Postprzez zbyniu78 » Poniedziałek, 11 Czerwiec 2012 10:00

Rozumiem, spróbuję się skontaktować z jakimś myśliwym...bo skoro znajduję się w okręgu danego koła to oni odpowiadają za zwierzynę leśną z ich obszarów i będą musieli mi jakoś pomóc dobrze rozumiem? Jak oni do tego podchodzą do tematu?


Czy lepiej po prostu lepiej kupić samemu pułapkę?


pzdr!
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: jak pozbyć się lisa?

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 11 Czerwiec 2012 15:17

kolego zbyniu78 sprawa wygląda tak, oczywiście warto skontaktować się z myśliwymi choć będzie to doraźne zaradzenie problemowi, jeśli myśliwi przez ostatnie dwa lata wypuszczali na swoim obwodzie bażanty, kuropatwy lub gniazdują cietrzewie to będą mogli odstrzelić tego lisa jeśli nie to hmm raczej nic nie poradzą, ponieważ w innych wypadkach jakie opisałem obowiązuje okres ochronny dla lisa. Jednak nawet jeśli dojdzie do odstrzału lisa to zapewne ma on norę która po zlikwidowaniu tego na pewno nie pozostanie pusta po pewnym czasie jakiś lis ja zajmie, dlatego radze zabezpieczyć wolierę jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony.
Jeszcze takie pytanko nawet jeśli złapiesz lisa do zywołapki (co jest dosyć trudne) to co z nim zrobisz? Zabić go nie możesz a jeśli wywieziesz, to podrzucisz komuś zgniłe jajo.
Jeszcze taka krótka refleksja jeśli mieszkasz w miejscy o dosyć gęstej zabudowie to będzie to kolejny minus do wykonania odstrzału ponieważ 100m od zabudowań można polować oczywiście spełniając jeszcze kilka obostrzeń takich jak choćby kulochwyt. Także ja jak pewno większość hodowców poradzi Ci postaraj się lepiej zabezpieczyć wolierę to nie zginie
Pozdrawiam Wojciech
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: jak pozbyć się lisa?

Postprzez zbyniu78 » Wtorek, 12 Czerwiec 2012 8:21

Dziękuję Panie Wojciechu za wyczerpującą odpowiedź. Dobrze jest się dowiedzieć takich rzeczy.

Po analizie postanowiłem wzmocnić zabezpieczenia moich wolier. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany