Kwoka, a młode bażanty

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Kwoka, a młode bażanty

Postprzez Lordowielki » Środa, 22 Czerwiec 2011 20:15

Witam wszystkich.Mam pytanie, a mianowicie: na juro będzie 2 tygodnie jak wykluły się młode bażanty łowne. Trzymam je nadal z kwoką. Kiedy mogę je odstawić od kwoki i kiedy będę mógł je wpuścić do reszty bażantów do woliery? Zaznaczam ze to mój pierwszy sezon z bażantami. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Lordowielki
 
Posty: 3
Rejestracja: Środa, 22 Czerwiec 2011 20:09

Re: Kwoka, a młode bażanty

Postprzez pacpaw » Poniedziałek, 07 Maj 2012 16:36

U mnie tez pierwszy rok z bażantami. Niestety nie mam jeszcze. Jajko podsadzone pod kurę i czekam już 26 dzień. Możesz podpowiedzieć ile czekałaś na swoje małe bażanciki? Bo ja zaczynam się niepokoić.
pacpaw
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 07 Maj 2012 16:32

Re: Kwoka, a młode bażanty

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 07 Maj 2012 22:48

Kolego powiem szczerze u mnie młode bażanty pod kwoką trzymam w kurniku przez około 3 tygodnie aż bażanty podrosną a następnie podrostki wraz z kwoką przenoszę do woliery ale tam umieszczam je w małym kojcu który ja akurat mam przerobiony z starej budy dla psa (buda z tak zwanym gankiem) która została osiatkowana. Czemu tak robię po pierwsze młode bażanty wychowują przyzwyczajają się do dorosłych bażantów a dorosłe do młodych (koguty rożnie reagują na młode bażanty zawłaszcza gdy kury jeszcze niosą). Po drugie kwoka ogrzewa cały czas bażanciki i z własnego doświadczenia wiem ze nie powinno sie wypuszczać zbyt wcześnie bażantów z tego "kojca" zwłaszcza jeśli pogoda jest nie zbyt ponieważ straciłem część młodych spod jednej kwoki. Gdy bażanciki podrosną wypuszczam je razem z kwoka na wolierę, która prowadzi je, gdy widzę ze bażanciki już nie sypiają pod kura to wypuszczam ją z woliery.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Kwoka, a młode bażanty

Postprzez sputnik » Wtorek, 08 Maj 2012 7:04

pacpaw napisał(a):U mnie tez pierwszy rok z bażantami. Niestety nie mam jeszcze. Jajko podsadzone pod kurę i czekam już 26 dzień. Możesz podpowiedzieć ile czekałaś na swoje małe bażanciki? Bo ja zaczynam się niepokoić.


kura rzadko wysiaduje swoje jaja, powinieneś raczej o inkubatorze pomyśleć...
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Kwoka, a młode bażanty

Postprzez zigi69 » Wtorek, 08 Maj 2012 10:46

sputnik napisał(a):
pacpaw napisał(a):U mnie tez pierwszy rok z bażantami. Niestety nie mam jeszcze. Jajko podsadzone pod kurę i czekam już 26 dzień. Możesz podpowiedzieć ile czekałaś na swoje małe bażanciki? Bo ja zaczynam się niepokoić.


kura rzadko wysiaduje swoje jaja, powinieneś raczej o inkubatorze pomyśleć...


Kolega pacpaw miał chyba na myśli kwokę nie kurę bażanta.

I tak na marginesie kolego pacpaw w jakim wieku są Twoje bażanty kiedy je połączyłeś w stado ja miałem tak że pierwsze jaja były nie zalężone więc i u Ciebie tak może być jeśli masz młode bażanty, 26 dni to trochę za długo, weź i sprawdź te jajka jeśli masz to owoskopem jeśli nie to potrząśnij jajkiem jeśli "chlupie" to jajo nie zalężone a jeśli nie to po prostu rozbij jedno jajo.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Kwoka, a młode bażanty

Postprzez 4aqua3 » Środa, 09 Maj 2012 19:45

Kura wodzi bażanty przez 7-8 tygodni. W tym czasie młode zdobywają pełne upierzenie oraz pełną termoregulację. Jeśli to możliwe, to zostaw kwokę z pisklętami przez ten czas. One same od niej odejdą.
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard

Re: Kwoka, a młode bażanty

Postprzez tereska51 » Czwartek, 10 Maj 2012 12:39

witam serdecznie , od niedawna posiadam parę dorosłych pawi i mam problem ,pawica zniosła 3jaja a następne są miękkiej skorupce i się rozlewają ,,,Proszę o POMOC :?
tereska51
 
Posty: 1
Rejestracja: Czwartek, 10 Maj 2012 11:45

Re: Kwoka, a młode bażanty

Postprzez Jan77 » Piątek, 11 Maj 2012 7:10

Parwdopodobnie brak im wapnia i z tego względu skorupka jest miękka, kupuj paszę z duża dawką wapnia, można użyć wapna w syropie i podawać do wody bądź do dzioba
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany