Pytania na temat kury bażanta

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Pytania na temat kury bażanta

Postprzez kubas788 » Poniedziałek, 07 Maj 2012 11:38

Witam wszystkich :)
Mam pytanie dotyczące kury bażanta. Jestem młodym hodowcom mam stado składające się z 2 kur i koguta. Są to młode ptaki. Moje kury zaczynają się nieść tzn. mają problem ze zniesieniem jajka .. pierwsze swoje jajko kura miała problem znieść siedziała taka słaba, ciężko oddychała i po dwóch dniach zniosła dopiero jajko, ale jajko bez skorupki, wczoraj obydwie moje kury miały to samo ale wieczorem zauważyłem że jest lepiej. Dziś rano wchodząc do woliery znalazłem jedno jajko również bez skorupki niestety nie jestem pewien od której kury ono jest.. I tu moje pytanie dlaczego jajko bez skorupki ...? i czy u was tez tak ciężko kury mają ze zniesieniem swojego pierwszego jajka??
kubas788
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 07 Maj 2012 11:25

Re: Pytania na temat kury bażanta

Postprzez 4aqua3 » Środa, 09 Maj 2012 19:41

Od początku mojej hodowli (2009) nie spotkałem się z przypadkiem, który opisujesz. Wśród kur jednorocznych (srebrzyste, diamentowe) pierwsze jaja były mniejsze lub o wydłużonym kształcie, ale zawsze ze skorupką.
Moim zdaniem znoszenie takich jaj oznacza brak któregoś ze składników odżywczych, np wapnia lub któreś witamin. Czym karmisz ptaki, w jakiej wolierze je trzymasz, czy maja dostęp do zielonki?
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard

Re: Pytania na temat kury bażanta

Postprzez Jan77 » Czwartek, 10 Maj 2012 9:38

Brak wapnia, kup paszę o dużej zasobności wapnia. Gdzie słysząłem ze mozna podawac wapno w syropie bezsmakowym do dzioba lub do wody
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Pytania na temat kury bażanta

Postprzez Sara » Czwartek, 10 Maj 2012 20:22

Tez powiem ze brak wapnia , ja kupuje kredę pastewną jest tania i na długo starcza co jakiś czas wysypuje w wolierze tam gdzie ptaki najwięcej drapią i sprawa załatwiona , albo z karmą wymieszam. Dotyczy to wszystkich moich ptaków.
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany