Sezon rozrodczy

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Sezon rozrodczy

Postprzez Rysio » Sobota, 24 Luty 2007 15:24

Czy jest możliwe że tego roku bażanty rozpoczną lęgi trochę wcześniej ponieważ pogoda jest już wiosenna a dni coraz dłuższe. :) Moje samce już stały się bardzo podniecone :wink: całymi dniami gonią kury :twisted: .
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec

Postprzez kogut » Sobota, 24 Luty 2007 21:39

u mnie też już się depczą :lol:
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

sezon rozrodczy

Postprzez rapit » Niedziela, 25 Luty 2007 9:36

tak to prawda, pogoda sprzyja, jednak najwieksze znaczenie ma długość dnia a ta od zawsze jest cykliczna.

Jednak jeżeli wiosna przyjdzie wcześniej, a nie zapominajmy że już prawie marzec to będziemy mieli niedługo jajka:)
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez młody » Sobota, 03 Marzec 2007 16:39

Tak czy inaczej dzisiaj rano była taka ładna pogoda, że aż chciało by się znaleźć w wolierze pierwsze jajko :)
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez Rysio » Poniedziałek, 05 Marzec 2007 22:07

Czyszcząc klatki w budce bażanta złotego znalazłem uwite gniazdo :D nie chce mi się wierzyć że któraś z kur tak wcześnie rozpocznie lęgi ale temperatura w dzień przekroczyła 12 C w cieniu.Jutro będę obserwował która z kur oszalała :lol:
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec

Postprzez kogut » Wtorek, 06 Marzec 2007 12:51

W zeszłym rokupierwsze jajko znalazłem 15 marca, jeszce śniegi były a pamiętacie jak zima długo trzymała. W tym roku mozę to być szybciej.

Jednak nie ma się co śpieszyć i napalać pierwsze jajka mogą być niezapłodnione.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Rysio » Wtorek, 06 Marzec 2007 18:03

Jakie było moje zdziwienie gdy otworzyłem budkę znalazłem 2 jajka od silki :D . Jest szansa że gdy zniesie swoje jajka to będę miał już jajka bażancie nie wiem co zrobić gdy silka się wyniesie a jajek bażancich nie będzie (silki mają być kwokami bażantów jak narazie koguty bażantów gonią swoje kury ale ich nie "deptają" :? ) . Teraz jajka były by puste
Rysio
 
Posty: 19
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 18:33
Miejscowość: Katowice-ochojec


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany