Jajka bazanta łownego

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Jajka bazanta łownego

Postprzez Sara » Piątek, 27 Kwiecień 2012 23:07

Kupiłam w 2011r 6 kurek bażanta łownego, transport zniosły bardzo dzielnie teraz niosą jajka tylko mam trzy kolory jajek od szarych , brązowych aż po zielonkawe skorupki .Kurki są niby identyczne a ze dzikie to nie można tak dokładne powiedzieć. Jaki powinien być kolor jajek :?:
Jeszcze jedno pytanko czy jajka bażanta da się prześwietlić bo próbowałam i nic nie było widać a na kurzych to od razu wiadomo ze jajko jest zalężone.
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Re: Jajka bazanta łownego

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Sobota, 28 Kwiecień 2012 15:20

jajka rożnia sie miedzy soba nie masz co zwracac na to uwagi
tak da sie przeswietlić juz w 6-7 dniu najlepiej kupić owoskop ja osobiście zrobiłem cobie swoj własny przeciełem bulelke taka zwykła plastikowa na poł pomalowałem czarna farba i to zakładam na lampke a jajko przykładam do szyjki i wszystko widac dokładnie
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: Jajka bazanta łownego

Postprzez Sara » Sobota, 28 Kwiecień 2012 21:26

Dzięki za odpowiedz ,tez zrobię podobnie z prześwietleniem jajek, przy jajkach kurzych wykorzystywałam rolkę tekturową od papieru :) całkiem dobrze szło ,spróbuje z butelką . Sądziłam ze skorupka jest grubsza i dlatego nie idzie prześwietlić. pozdrawiam
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Re: Jajka bazanta łownego

Postprzez Sara » Niedziela, 29 Kwiecień 2012 8:50

Witam
butelka zdala egzamin , jajka sprawdzone :) , tylko teraz aby kochin mały nie ziebił. dzieki
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Re: Jajka bazanta łownego

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Niedziela, 29 Kwiecień 2012 11:22

a to mam pytanie przy okazji jak masz kochimy miniaturki mozna je trzymac razem z normalnymi duzymi kurami nie skrzyrzuja sie ??
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: Jajka bazanta łownego

Postprzez Sara » Wtorek, 01 Maj 2012 8:32

To zalezy jezeli nie ma koguta od duzych kurek to wszysto dobrze ale jak jest to wszystko mozliwe :D Kurki kochina które sa przeznaczone na jajka legowe są osobno z kogutkiem kochina .

Chociaż kogutki od kochina bardzo waleczne ustawiają koguta od maransów :mrgreen: daja mu równą szkołe sa razem w duzej wolierze.
Marans ma się dobrze tylko czasami to zabawnie wygląda.
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany