Witaminy

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Witaminy

Postprzez barciol » Poniedziałek, 05 Marzec 2007 20:11

Witam
Dużymi krokami zbliżają się gody i chciałbym aby moje bażanty przed tym okresem nie złapały jakiegoś choróbska więc chciałbym się dowiedzieć czy mogę im do wody dodawać kilka kropel witamin C i D.
I czy będzie to miało jakiś wpływ na młode bażanty???

Pozdrawiam :D
barciol
barciol
 
Posty: 26
Rejestracja: Czwartek, 04 Styczeń 2007 16:04
Miejscowość: śląsk

Postprzez kogut » Wtorek, 06 Marzec 2007 12:48

Witaj barciol, witaminy i minerały to w tym czasie podstawa.
Oczywiscie ma to duży wpływ na stare bazanty jak i ich potomstwo.
Źle odżywiona kura nie zniesie jajek z których wylęgną sie silne młode bazancki. Młody bażancik jescze w jajku potzrebuje szereg związkówminerlanych i witamin jak kurze bedzie ich brakowało to w jajku też ich braknie.

Nie skupiał bym się na konkretnych witaminach, dostępne są gotowe celowane mieszanki, kosztują niewiele 5-7zł/kg, rozpuszca sie je w wodzi.
Ja np ostatnio miałem polfamix.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Kurak » Wtorek, 06 Marzec 2007 18:01

Używam też mieszanek dodawanych do picia, w zeszłym roku dosypywałem bażantom mieszanek ziołowych takich jak dla gołębi, zresztą w sklepie gołębiarskim kupowane. Tych cudownych odżywek jest zatrzęsienie tak więc nie ma co przesadzać, wszystkie są podobne w działaniu.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany