Inkubowanie jaj problem

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Inkubowanie jaj problem

Postprzez maciejelo » Poniedziałek, 16 Kwiecień 2012 17:09

Witam wczoraj zacząłem inkubację pierwszy jaj w tym sezonie lecz mam pewien problem przygotowałem inkubator wsadziłem jaja przychodzę na rano i patrzę tem. 31stopni czyli przez całą noc była taka niska temperatura jajka włożyłem o godz 17 o 8 wszystko już było w porządku czy jajka są jeszcze dobre? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
maciejelo
 
Posty: 70
Rejestracja: Sobota, 09 Maj 2009 19:55

Re: Inkubowanie jaj problem

Postprzez sputnik » Wtorek, 17 Kwiecień 2012 7:26

Spokojnie wszystko powinno być z nimi OK. Takie różnice temperatur, szczególnie na początku inkubacji nie mają prawa zaszkodzić jajom. Zobacz jak wysiaduje kura swoje jaja - też z nich schodzi na jakiś czas, ich temperatura spada i dopiero potem wraca i znowu je grzeje ;]

pzdr!
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Inkubowanie jaj problem

Postprzez maciejelo » Wtorek, 17 Kwiecień 2012 14:18

Witaj dzięki za informację trochę mnie to uspokoiło. Ale gdzieś czytałem że jaja mogą mieć temperaturę poniżej 19 stopni chyba a tam było 31 i to przez całą noc w pierwszy dzień inkubacji.
maciejelo
 
Posty: 70
Rejestracja: Sobota, 09 Maj 2009 19:55


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany