inkubator dla gołębi

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

inkubator dla gołębi

Postprzez staś 60 » Poniedziałek, 16 Kwiecień 2012 20:13

Witam kolegów ,,interesuje mnie inkubator do jaj gołębich.Jaki najlepiej kupic by było super i profesjonalnie.Mam problemy z wysiadywaniem jaj przez gołebie.Bardzo bym był wdzięczny za fachową poradę.
staś 60
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 15 Kwiecień 2012 20:02

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Poniedziałek, 16 Kwiecień 2012 20:17

i jak samemu się je karmi??
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez 4aqua3 » Poniedziałek, 16 Kwiecień 2012 20:31

No tak. Przedmówca postawił podstawowe pytanie. Nie inkubuje się jaj gniazdowników.
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez staś 60 » Poniedziałek, 16 Kwiecień 2012 21:01

mam problem z wysiadywaniem przez mamki,,,,ale potem jak podkładam młode po wykluciu, to one karmią same.Chodzi o to ,jaki najlepiej nadaje się dla gołębi inkubator ?
staś 60
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 15 Kwiecień 2012 20:02

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez Pio45 » Wtorek, 17 Kwiecień 2012 9:47

Inkubator taki jak do każdego ptaka, tylko musisz zwrócic uwagę (jesli z taca do obracania bedziesz kupował), ze jajka gołębia sa mniejsze i dlatego przy tacy zwróć uwagę na jej otwory zeby jajka nie wypadły. Całkowity czas inkubacji jaj gołebia to 17 -19 dni.
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez zigi69 » Wtorek, 17 Kwiecień 2012 9:51

Kolego mam być szczery pozostaje Ci chyba tylko próbowanie we własnym zakresie ponieważ nikt nie wkłada jaj gołębich do inkubatora. U mnie w rodzinie Dziadek był hodowca Wujek jest hodowca i to mistrzem okręgowym i wice polski chyba, znajomi również i żaden nie wkłada jaj do inkubatora. Jest to zbyt problematyczne zresztą zaraz po wykluciu młode muszą zaleście się pod samicą ponieważ gołębie w przeciągu pierwszych dni wytwarzają takie jakby mleczko którym karmią młode potem potem młode dostają częściowo przetrawione jedzenie. Ja polecałbym kupić kilka par innych gołębi i im podrzucać jajka i niech wychowują młode.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Wtorek, 17 Kwiecień 2012 16:24

właśnie tez hoduje troche gołebi i podkładam pod kapucyny i pięknie wychowuja wątpie żebys po inkubatorze wychował wiecej niż przez podkładanie
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez staś 60 » Środa, 18 Kwiecień 2012 20:21

Widzę ,że koledzy mi radzą na wszystkie sposoby.Powiem tak,mam kolege w Niemczech,byłem u niego ze 2 lata temu.Było u niego młodych ,ze 200 szt.Rozmawiałem teraz przez tel.,okazało się, że właśnie stosował inkubator .Robi tak przez 5 lat.Dopiero mi o tym powiedział.,,, 200 młodych,byłem zaskoczony,a jednak.Dlatego chcę spróbowac.O tym,że mamki mają mleczko,to nie trzba mi przypominac.Hoduję gołąbki już trochę dobrych lat.Narazie nikt mi nie udzielił odpowiedzi,jaki model inkubatora najbardziej by się nadawał dla gołębi.Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich
staś 60
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 15 Kwiecień 2012 20:02

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez sputnik » Piątek, 20 Kwiecień 2012 7:18

Z tego co słyszałem to jest możliwe inkubowanie jaj gołębi, chociaż to nie należy do łatwych rzeczy. Na przykład kiedy gołąb opuszcza gniazdo podczas lotów sportowych, to należy podebrać jajka do inkubatora, a do gniazda włożyć atrapy (tak żeby gniazda nie porzuciła). Po powrocie rodziców należy znowu przenieść prawdziwe jaja z inkubatora do gniazda. Inkubator pełni rolę zastępczą, w czasie, gdy samica opuszcza gniazdo.

Co do samego inkubatora to wystarczy małe urządzenie, o niewielkiej pojemności, bo jak wiadomo gołąb w jednym miocie max. 3 jaja zniesie. Ważna jest tutaj rotacja jaj - jaja powinny być obracane 4 razy dziennie! To udało mi się znaleźć z bardziej szczegółowych rzeczy:

Temperatura w komorze lęgowej:
~37,8 C

Częstotliwość rotacji jaj w inkubatorze:
~duża: do 4 razy na dobę

Całkowity czas inkubacji:
od 17 do 19 dni w zależności od gatunku

Wilgotność w komorze lęgowej:
~40 - 50 %RH O
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: inkubator dla gołębi

Postprzez staś 60 » Sobota, 28 Kwiecień 2012 21:04

no właśnie kupiłem inkubator,wykonany na jaja gołębie .Mam pytanko ,czy teraz mogę położyc jaja na czas klucia,tzn.3 dni przed wylęgiem do inkubatora,aby zwiększyc wilgotnośc powietrza.Powiem szczerze,mam problemy z wyjściem młodych z jajek,trzeba ręcznie wyciągac młode ,bo nie mogą przebic skorupy,a z tym wyciąganiem to różnie bywa.Także,chodzi o te 1 pytanie ,najważniejsze ,czy można teraz położyc do inkubatora.Pozdrawiam hodowców i miłego weekendu.
staś 60
 
Posty: 4
Rejestracja: Niedziela, 15 Kwiecień 2012 20:02


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany