ochrona woliery przed drapieżnikami

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

ochrona woliery przed drapieżnikami

Postprzez simon » Środa, 04 Kwiecień 2012 7:06

Cześć. Byłbym wdzięczny, gdybyście napisali jakich rozwiązań używacie do zabezpieczenia waszych wolier przed lisami/ kunami itp.

Pozdrawiam,

Szymon
simon
 
Posty: 45
Rejestracja: Wtorek, 20 Marzec 2012 8:05

Re: ochrona woliery przed drapieżnikami

Postprzez RADEK-ZAMOŚĆ » Środa, 04 Kwiecień 2012 13:52

ja nic szczególnego woliera tak zrobiona ze nie ma zadnej dziury tak że kuna czy szczur nie wejdzie siatka metalowa powlekana 1.9cm na 1.9cm oczko raz duży pies próbował sie dostać ale nie dał rady siaqtka wytrzymała i wylany fundamencik dla pewności
RADEK-ZAMOŚĆ
 
Posty: 92
Rejestracja: Niedziela, 11 Marzec 2012 16:52

Re: ochrona woliery przed drapieżnikami

Postprzez 4aqua3 » Środa, 04 Kwiecień 2012 18:40

Moje woliery wykonane są z siatki ocynk 2x2 wysokość 2m. Siatka przeczepiona jest przy ziemi i na górze do profili wkrętami z blaszanymi podkładkami. Pod siatką fundament na 50 cm w głąb ziemi wymurowany z czerwonej cegły, na wierzchu mocna siatka o oczkach 25mmx25mm. Jedna ściana to mur betonowy. Żadnej szczeliny. Całość 63 m kw. Druga, mała woliera 12 m kw - podobnie.
Zanim woliera została przebudowana jak napisałem powyżej, straciłem 2 samice - kuna i 1 - łaska. Koguty o dziwo w obu przypadkach dały sobie radę.
Póki co od września 2011 gości - "bażantojadów" - nie zaobserwowałem.
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard

Re: ochrona woliery przed drapieżnikami

Postprzez sputnik » Piątek, 06 Kwiecień 2012 9:09

Dokładnie, fundament lub wkopana w ziemie siatka to podstawa - na ok. 50 cm tak jak piszą koledzy powyżej. Jeżeli masz duży problem z tymi zwierzętami to zainwestuj w pułapkę żywochwytną ;)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany