CHCE ZAŁOŻYĆ HODOWLE BAŻANTA POTRZEBUJE WASZEJ FACHOWEJ P...

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

CHCE ZAŁOŻYĆ HODOWLE BAŻANTA POTRZEBUJE WASZEJ FACHOWEJ P...

Postprzez CYGAN » Poniedziałek, 19 Luty 2007 19:12

WITAM SERDECZNIE MAM NA IMIE ARTUR OD PEWNEGO CZASU ZACZĄŁEM INTERESOWAĆ SIĘ BAŻANTAMI CHCIAŁBYM ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ HODOWLĘ MAM TROCHĘ TERENU DO DYSPOZYCJI ZAKUPIŁEM JUŻ INKUBATOR:) CHCIAŁBYM SIĘ ZAREJESTROWAĆ I ZACZĄĆ DZIAŁAĆ ALE PRZY MOIM DOŚWIADCZENIU POTRZEBUJE KOGOŚ KTO MNIE POPROWADZI:) JEŻELI MACIE DLA MNIE JAKIEŚ RADY PROPOZYCJE SŁOWA KRYTYKI TO PROSZĘ BARDZO... (GDZIE MÓGŁBYM KUPIĆ PIERWSZE STADKO ? I OD KOGO MIESZKAM W WOJ. MAZOWIECKIM)LICZE NA WASZĄ WYROZUMIAŁOŚĆ I Z GÓRY DZIĘKUJĘ
CYGAN
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Luty 2007 18:14
Miejscowość: ZAINTERESOWANIE

Jak założyć hodowlę bażantów.

Postprzez Bodzio » Poniedziałek, 19 Luty 2007 19:33

Witaj

Napisz coś wiecej, wiecej szcegółów na temat twoich pierwszych kroków, jaką masz powierzchnie, jaki inkubator jakie woliery przygotowałeś itp.

Ile byś chciał hodować tych bażantów.

CO do zakupu pierwszego stadka to jest już niestety trochę późno, bo sam mam ten sam problem. Zainteresowałem się hodowlą i zbudowałem już wolierkę. Ale nigdzie nie mogłem kupić kurek baznatów. Wkońcu jeździłem po hodowcach i szukałem. Ostatecznie po jednej uskładałem 5 sztukowe stadko. Ale też musiałem brać to co było, a wydawało mi sie że będę mógł przebierać.

Poszukaj ogłoszeń po gazetach, jak trafisz na jednego hodowcę to pytaj o to czy zna jakiegoś kolege, ja tak robiłem. Chyba że będziesz miał szczęście i poprostu trafisz gdzieś na hodowlę gdzie kupisz całosć.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Postprzez kogut » Wtorek, 20 Luty 2007 1:00

Tak z zakupami teraz może być problem. Ja bażantów już nie mam:(

Jak będziesz kupował pierwsze sztuki to zadbaj, by samiec był z innego gniazda niż samice, aby nie było pokrewieństwa
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez CYGAN » Wtorek, 20 Luty 2007 11:24

No to chyba jestem zacofany:))
woilery właśnie teraz zacząłem stawiać ze szkieletu tunelu jaki miałem chciałem na początku zakupić 10 samic i dwa samce ale trochę mnie tym zasmuciliście że nie mogę już dokonać zakupu kurek:( inkubator zamówiłem na 100-120 jaj i dziś najpóżniej jutro powinienem go mieć
na allegro widziałem ogłoszenia sprzedam bażanty tylko teraz niewiem czy to tylko są samce zgłupiałem a dziś w gminie zacząłem rejestrować działalność:(
CYGAN
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Luty 2007 18:14
Miejscowość: ZAINTERESOWANIE

Postprzez CYGAN » Wtorek, 20 Luty 2007 12:06

WŁAŚNIE WYKONAŁEM KILKA TELEFONÓW I SMCE OWSZEM MOŻNA JESZCZE KUPIĆ ALE KUREK NIE:((( KTOŚ MI TAM ZAPROPONOWAŁ ŻE W MAJU MOGĘ KUPIĆ JAJA (TO TEŻ JEST MYŚL)
CYGAN
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Luty 2007 18:14
Miejscowość: ZAINTERESOWANIE

Postprzez młody » Wtorek, 20 Luty 2007 15:02

Jak masz inkubator to zakup jaj to dobry pomysł, ale uważaj!!! żeby Ci nikt nie wcisnoł niezaklutych jaj. Pełno jest cwaniaczków co sprzedają jaja nienaklute prześwietlane po 7 dniach inkubacji. A z takich jaj to wiesz można tylko sobie placek upiec :(

Mam jeszce jedno pytanko do Ciebie, jaką działalność rejestrujesz. Tzn chodzi o zgłoszenie? Ja nic takiego nie robiłem.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez CYGAN » Wtorek, 20 Luty 2007 17:26

REJESTRUJE HODOWLE PRZY OKAZJI INNEJ DZIAŁALNOŚCI CHCIAŁEM JESZCZE ZAREJESTROWAĆ SIĘ W ZWIĄZKU HODOWCÓW JAK TAKOWE JEST ALE NIEWIEM GDZIE I DOKOGO SIĘ ZWRÓCIĆ
CYGAN
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Luty 2007 18:14
Miejscowość: ZAINTERESOWANIE

Postprzez kogut » Wtorek, 20 Luty 2007 20:38

Z tymi jajkami to co pisze młody to prawda, sam się kiedyś naciołem.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez pera-p1 » Środa, 21 Luty 2007 12:22

Napisz pod koniec marca to jajka do twojego inkubatora dam ci za nic.
Zapłacisz tylko koszty przesyłki. Tylko nie przesadzaj z ilością tych szt.
Z 20 szt. mogę ci dać. :wink:
pera-p1
 
Posty: 10
Rejestracja: Piątek, 09 Luty 2007 21:21
Miejscowość: namysłów

Postprzez CYGAN » Środa, 21 Luty 2007 19:17

DZIĘKUJE ZA TWĄ PROPOZYCJE ALE WOLAŁBYM KUPIĆ OD CIEBIE TE JAJA TAK NA JEDEN WRZUT DO INKUBATORA OKOŁO 100 JAJ JEŻELI MÓGŁBYM TE JAJA OD CIEBIE KUPIĆ BYŁO BY SUPER NIGDZIE BYM JUŻ NIE SZUKAŁ A DO TEJ PORY PRZYGOTUJE SOBIE SUPER WOLIERE :)))

MAM JESZCZE PYTANKO JAK TO JEST Z TYMI ZWIĄZKAMI HODOWCÓW CO MUSZE ZROBIĆ ABY DO NICH (WAS) DOŁĄCZYĆ JAKIE SĄ OPŁATY I WYMAGANIA ?
CYGAN
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Luty 2007 18:14
Miejscowość: ZAINTERESOWANIE

Postprzez kogut » Środa, 21 Luty 2007 19:20

Nie słyszałem o zwiąku hodowców bażantów, ale to nie znaczy ze jeżeli nie ma takiego związku to nie możemy go założyć:)
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez xwiatr » Środa, 21 Luty 2007 21:05

Cygan,

Powiem ci szczerze, że możesz mieć problem z zakupem takiej ilości jaj w pierwszym okresie lęgowym. Hodowcy raczej niechętniej pozbywają się wczesnych jaj bo sami nie wiedzą ile mogę wykluć.

Łatwiej kupić w okolicach czerwca, gdy większość już prubuje pozbyć się nadmiaru, bo nię będą mieli gdzie młodych trzymać.
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Postprzez CYGAN » Środa, 21 Luty 2007 23:46

NAJCHĘTNIEJ TO JA BYM KUPIŁ TAK ZE 300 JAJ NA 3 TURY DO INKUBACJI WIEM ŻE TO BĘDZIE DUŻY PROBLEM ALE PEWNE PLANY MAM I PRAGNE JE ZREALIZOWAĆ.

NIE WIEDZIAŁEM ŻE TAKIEGO ZWIĄZKU HODOWCÓW NIE MA ALE NAPRAWDE MOŻNA ZAŁOŻYĆ TO ZAWSZE MOŻE NAM POMÓC CO DO CEN, NEGOCJACJI, JAK I RÓŻNEGO RODZAJU WARUNKÓW KTÓRE DANY ZWIĄZEK MOŻE WYNEGOCJOWAĆ :))) JEDNA MAŁA OSOBA MAŁO MOŻE ZROBIĆ A GRUPA WIELE !!!!
CYGAN
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Luty 2007 18:14
Miejscowość: ZAINTERESOWANIE

jaja

Postprzez romo13 » Niedziela, 25 Luty 2007 20:02

Witaj Arturze!

Posiadam "stadko zarodowe" (16 kur i 3 koguty) w tym roku raczej nie będę rozmnażać swoich bażantów z powodu braku czasu.
Możemy się dogadać co do jaj od moich bażantów.
Podaj e-mail to ci prześle jakieś fotki moich bażantów.


Pozdrawiam.
Krzysiek :wink:
romo13
 
Posty: 1
Rejestracja: Niedziela, 25 Luty 2007 13:26
Miejscowość: Mazowieckie

Postprzez CYGAN » Poniedziałek, 26 Luty 2007 22:17

PROSZĘ BARDZO CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ
artur415@wp.pl
czekam:)
CYGAN
 
Posty: 8
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Luty 2007 18:14
Miejscowość: ZAINTERESOWANIE


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany