budowa odchowalnika

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

budowa odchowalnika

Postprzez zbyniu78 » Piątek, 24 Luty 2012 8:08

Witam. Zamierzam zbudować własny odchowalnik, jednak nie bardzo wiem jak się za to wszystko zabrać...

Dlatego też proszę was o porady :roll:

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: budowa odchowalnika

Postprzez Pio45 » Wtorek, 28 Luty 2012 8:10

Możesz użyć zwykłego kartonu lub pudełka, tylko ocieplij je jakimś materiałem.
Umieść w nim zwykłą żarówkę (o mocy 60-100W). Poprzez oddalanie lampy, wpłyniesz na temperaturę w środku. Umieść potem, po 24 godz., dwa zbiorniczki na wodę i na pokarm.
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: budowa odchowalnika

Postprzez zbyniu78 » Czwartek, 01 Marzec 2012 8:05

A jak długo muszą one przebywać w tym odchowalniku? Co do temperatury, to nie powinienem mieć jakiegoś termometru itd? Chciałbym użyć listwy grzewczej, co wy na to?
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: budowa odchowalnika

Postprzez sputnik » Piątek, 02 Marzec 2012 8:02

Jak najbardziej możesz użyć płyty grzewczej. Co do kontroli temperatury, to możesz użyć zwykłego termometru. Po ok 2-3 tyg. młode mogą opuścić odchowalnik.

Pozdrawiam
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: budowa odchowalnika

Postprzez 4aqua3 » Poniedziałek, 09 Kwiecień 2012 20:01

W ubiegłym roku nadwyżkę jaj "wyklułem" w inkubatorze. Odchowywanie zacząłem od pudełka z kartonu wyścielonego gazetami. Trzymaliśmy je w kuchni. Nie polecam. Młode rozchlapują wodę, szybko brudzą, a co gorsza musiałem przykrywać pudło starą firanką, bo po kilku dniach wyfruwały. Wszędzie było ich pełno - pół biedy - one zostawiały na kaflach swoje ślady.
Zrobiłem więc specjalną klatkę, która stanęła w kurniku. Otwarte dno o planie prostokąta (2 m x 1 m), ściany szczytowe - trójkąty z desek (wysokość ok 70 cm), ściany boczne (jedna z dużymi drzwiami) pokryte siatką powlekaną z drobnym oczkiem sześciokątnym. W ładne dni przenosiłem na trawnik. Po 3 tygodniach wpuściłem do ogólnej woliery, w której zaopiekowały się nimi matki!
4aqua3
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 23 Kwiecień 2011 22:00
Miejscowość: Kłodzino/Przelewice/Stargard


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany