Jakie akcesoria do inkubatora?

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Jakie akcesoria do inkubatora?

Postprzez Jan77 » Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:30

Witam! Kupiłem ostatnio inkubator iBator 60. Ogólnie jestem z niego zadowolony, ale chciałbym wiedzieć co można do niego dokupić żeby ułatwić sobie pracę?
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27

Re: Jakie akcesoria do inkubatora?

Postprzez sputnik » Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:36

Witaj!

Myślę, że powinieneś zacząć od zakupu tacy do obracania jaj (jeśli jeszcze takiej nie posiadasz). O ile dobrze pamiętam to iBator'y można wyposażyć w tacę pół-automatyczną (to na pewno pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu) oraz moduł zwiększający pojemność aparatu.

Dodatkowo na pewno przydadzą się termometr i higrometr do kontroli temperatury i wilgotności. Warto też mieć owoskop (przeglądarkę do jaj), aby sprawdzać czy wszystko z jajami ok.

Pozdrawiam ;)
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Jakie akcesoria do inkubatora?

Postprzez Pio45 » Środa, 01 Luty 2012 12:02

Zgadzam się ze Sputnikiem. Wszystko zależy od tego w co już masz wyposażony inkubator i jakie masz potrzeby. Myślę jednak, że najlepiej jak najbardziej ułatwiać sobie pracę, zwłaszcza że jest tyle produktów, które to umożliwiają - trzeba korzystać z dobroci dzisiejszego świata.
Dlatego termometr i higrometr to podstawa. Taca zaoszczędza zachodu przy obracaniu jaj. A podstawka przyda ci się jak będziesz chciał zwiększyć hodowlę. Powodzenia i pozdrawiam!
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany