Chory samiec pawia

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Chory samiec pawia

Postprzez adamtomasz75 » Piątek, 25 Listopad 2011 8:53

Witam zauważyłem że mój 2letni samiec dziwnie oddycha otwierając i zamykając dziób i przy tym wydaje dzwięk tak jakby miał problemy z oddychaniem i co jakiś czas tak jakby kichnął nie ma opuszczonych skrzydeł ma jeszcze apetyt,był także odrobaczony.Proszę o pomoc weterynarza mam w okolicy niedoświadczonego jeśli chodzi o drób.
adamtomasz75
 
Posty: 3
Rejestracja: Piątek, 25 Listopad 2011 8:27

Re: Chory samiec pawia

Postprzez kogut » Niedziela, 27 Listopad 2011 12:14

Na pierwszy strzał to moim zdaniem syngamoza - czyli robaki tchawicy. To że odrobaczałeś to nie znaczy żeodrobaczyłeś. podał bym coś mocnego właśnie na syngamozy układu oddechowego. Te pasożyty są trudne do zwalczenia o wiele bardziej niż syngamozy w jelitach i często nawracją. Idż do weterynarza i powiedz mu żeby Ci sprzedał coś na syngamozy układu odechowego - środków jest dużo i spokojnie coś ci przepisze.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: Chory samiec pawia

Postprzez adamtomasz75 » Niedziela, 27 Listopad 2011 16:31

Dziękuję z odpowiedz jutro pojadę po lekarstwo i zobaczymy niebawem się odezwę.Pozdrawiam
adamtomasz75
 
Posty: 3
Rejestracja: Piątek, 25 Listopad 2011 8:27


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany