CHCĘ PAWIA!!

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

CHCĘ PAWIA!!

Postprzez mania » Poniedziałek, 03 Październik 2011 21:14

Witam
bardzo kocham zwierzęta, od zawsze było ich w domu pełno 2-3 psy, fretki, rybki w akwarium, ryby w oczku.... Teraz idę "na swoje", będę miała spore podwórko i będę mogła założyć swój zwierzyniec. Prócz standardowego drobiu takiego jak perliczki kurki czy indyki chciałabym co najmniej parę pawi. Niestety nic o nich nie wiem. Czy ktoś moze mi powiedzieć jak zorganizować im miejsce zamieszkania oraz czym karmic i jak o nie dbać? przeczytałam na jakiejs stronce ze cześć z siatka powinna być oraz kurnik ale to są takie ogóły ze nawet nie biorę pod uwagę!! Prócz tego jaką powierzchnię powinny mieć części kurnik plus wybieg (w ciagu dnia beda spacerowały po podwórzu) muszę wiedzieć jaki i na jakiej wysokosci stojak dla nich, czy i jakie ocieplenie, co z pojnikiem czy musi być podgrzewany? Jakie podłoże po którym będą chodzic i czy sypiają jak kury na wysokości? Czym karmić? jakie mieszanki i gdzie można je znalezc? Kura to w zasadzie wszystko zje mozna jej dac ziarno ale wiadomo że na wsi to i resztki ze stołu są mile widziane. Czy z pawiami jest podobnie?
dziekuję za odpowiedzi
mania
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 03 Październik 2011 20:29

Re: CHCĘ PAWIA!!

Postprzez kogut » Środa, 05 Październik 2011 0:35

Hodowla Pawi nie nastręcza wiekszych problemów. Tak naprawde nie jest bardziej uciążliwa niż innych ptaków. Postaram się udzielić kilka wskazówek:

- Woliera sugeruję wymiar np. 4x4 metra, będzie Ci potrzebna do oswajania pawi lub zamykania ich nan noc, na czas choroby itp.

- Kurnik dla pawi wystarczy jak będzie moał 3x3m, wysokosc więcej niż 2,5m. Jak planujesz mieć kury, perliczki itp to możesz mieć to wszystko razem. Grzęda na wysokości 1,8 m.

- Pasza to praktycznie to samo co kury, ziarno + raytasy w posatcie, warzyw, owoców, i witamin do picia.

- Podłoże to się nie przejmuj, ziemi wystarczy :)
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: CHCĘ PAWIA!!

Postprzez robert 1 » Środa, 05 Październik 2011 18:53

Co do pawi indyjskich hodowla nie nastarcza większych problemów,jeżeli masz duży wybieg to nie ma problemu w lecie wyżywią się praktycznie same.Nocują na gałęziach (grzędzie) im wyżej tym lepiej zimą wytrzymują nasze ujemne temperatury bez problemu byle były zasłonięte od wiatru i deszczu.Jedzą praktycznie wszystko mieszanki zboża (pszenica, kukurydza,słonecznik itp.).Moje pawie dostają resztki z obiadu,ser biały, gotowane mięso mielone,makaron,prażoną kaszę,zieleninę oraz owoce w postaci sałatek oraz to co lubią najbardziej jest to kaszanka.Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej hodowli.
robert 1
 
Posty: 25
Rejestracja: Niedziela, 30 Sierpień 2009 15:04
Miejscowość: Janików

Re: CHCĘ PAWIA!!

Postprzez Sara » Niedziela, 09 Październik 2011 11:01

Pawie jędzą rzeczywiście wszystko, moje uwielbiają żółtko gotowane :D białko już mniej zjedzą :( ale z przymusu , lubią też mielone surowe nie solone, pszenicę, pędraki,które ja wykopie w trakcie kopania ogrodu i im zaniosę. Powodzenia Sara.
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany