Elektryczny pastuch dla psów

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Elektryczny pastuch dla psów

Postprzez Gołebiarz » Czwartek, 28 Lipiec 2011 7:39

Wiem że pytanie trochę nie na to forum ale napewno macie tez psy i podobne problemy. Jestem Zainteresowany założeniem ogrodzenia elektrycznego które zabezpieczy moje ogrodzenie z siatki przed rozplataniem jej i ucieczką moich psów ( 2 labradory). Potrzebuję pomocy w doborze :
1. Elektryzatora o odpowiedniej mocy
2. 250m bieżących drutu lub taśmy,
3. Izolatorów do rozpięcia drutu na wysokości ok. 20cm nad terenem wzdłuż ogrodzenia,
Myślę że drut lub taśmę rozepnę na słupkach stalowych ogrodzenia (co drugi słupek) kotwiąc izolator w stalowej rurce słupka (jeśli mają Państwo lepszy pomysł to jestem otwarty na propozycje). Dopuszczam wpicie drewnianych słupków co ok 4.00m wzdłuż ogrodzenia i poprowadzenie trakcji niezależnej od ogrodzenia
Proszę o odpowiedź porady i sugestie jak najlepiej wykonać takie ogrodzenie.
Gołebiarz
 
Posty: 7
Rejestracja: Czwartek, 16 Grudzień 2010 22:59

Re: Elektryczny pastuch dla psów

Postprzez Bodzio » Czwartek, 28 Lipiec 2011 20:44

Chyba większość osób ma ten sam problem. Mówię o osobach, które mają psa i suki dookoła mają cieczkę. To co bym proponował co u mnie się sprawdziło to 2 linie jedna przy ziemi druga na wysokości około 60-70cm. To całkowicie załatwia sprawę. Ważne to aby kupić dobry pastuch dla psów a nie taki zwykły dla krów jak kupują rolnicy na pastwiska.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany