Czym karmic i kiedy odstawic kwoke

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Czym karmic i kiedy odstawic kwoke

Postprzez Lordowielki » Czwartek, 30 Czerwiec 2011 22:08

Witam. Na dzień dzisiejszy moje bażanty łowne maja 3 tygodnie. Karmię je paszą dla piskląt,krwawnikiem i mieszanka ześrutowanej kukurydzy i przenicy natomiast do wody dodaje witamin takich jak dla piskląt kurzych. Czy robię właściwie i czy wzbogacic ich diete o coś? Jesli tak to proszę o podpowiedz. Dodam ze jajka nie chca jesc. Acha i jeszcze jedno. Kiedy bezpiecznie moge odstawic od nich kwoke zeby nie zmarzly. Z gory dziekuje
Lordowielki
 
Posty: 3
Rejestracja: Środa, 22 Czerwiec 2011 20:09

Re: Czym karmic i kiedy odstawic kwoke

Postprzez zigi69 » Piątek, 01 Lipiec 2011 20:55

Kolego co do karmienia to myślę że taka karma jest wystarczająca, choć możesz oczywiście im uatrakcyjniać karmę np przez wykopanie i podanie mrowiska. Bażanty potrzebują kwasu mrówkowego, w naturze zdobywając go sobie właśnie poprzez rozgrzebywanie mrowiska, zresztą w paszy dedykowanej właśnie dla piskląt bażantów jest kwas mrówkowy.
A co do kwoki toja robię tak że w wolierze mam zrobione coś w stylu budy z gankiem który jest osiatkowany i tam wpuszczam kwokę z młodymi bażantami dzięki temu dorosłe bażanty przyzwyczajają się do młodych bażantów i nie ma potem problemu z wypuszczaniem ich na wolierę. Kwoka jest z nimi długo gdy widzę że młode już nie przesiadują przy kurze to dopiero wypuszczam kwokę z woliery, bażanty jej nic nie robią, więc nie ma problemu żeby w niej była.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Czym karmic i kiedy odstawic kwoke

Postprzez Lordowielki » Piątek, 01 Lipiec 2011 21:36

Bardzo dziękuje za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: gdzie moge zakupic taka pasze z kwasem mrowkowym? Chyba ze znasz nazwe takowej
Lordowielki
 
Posty: 3
Rejestracja: Środa, 22 Czerwiec 2011 20:09

Re: Czym karmic i kiedy odstawic kwoke

Postprzez zigi69 » Piątek, 01 Lipiec 2011 23:19

Hmm miałem taka pasze w tamtym roku ale nie pamiętam jak ona się nazywa. Możliwe ze była to pasza z firmy Grannum ale to jest na 50% . Najlepiej iść i zapytać do punktu gdzie sprzedają pasze, prawdopodobnie nie będą mieli na stanie ale myślę że można zamówić.
Pozdrawiam
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany