potrzebna pilna pomoc !!!

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

potrzebna pilna pomoc !!!

Postprzez fazan » Piątek, 10 Czerwiec 2011 17:26

mam taki problem
od marca mam 2 pary bażantów każdą para w osobnych klatkach gdy przyszedłem ku klatce z 1 parą to widziałem jak samiec zapładnia samicę a to było jakieś miesiąc temu i samice nie mają jeszcze jaj nie wiem dlaczego za pomoc z góry dziękuję
fazan
 
Posty: 9
Rejestracja: Piątek, 10 Czerwiec 2011 17:20

Re: potrzebna pilna pomoc !!!

Postprzez zigi69 » Piątek, 10 Czerwiec 2011 21:18

Kolego w jakich klatkach trzymasz te bażanty, jakie mają rozmiary i przede wszystkim co to są za bażanty, co im dajesz do jedzenia??
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: potrzebna pilna pomoc !!!

Postprzez fazan » Sobota, 11 Czerwiec 2011 10:20

klatki mają 2na2 i 2 wysokie to są bażanty polne łowne a do jedzenia dostają różnego rodzaju zboża trawę dżdżownice itp
fazan
 
Posty: 9
Rejestracja: Piątek, 10 Czerwiec 2011 17:20

Re: potrzebna pilna pomoc !!!

Postprzez zigi69 » Sobota, 11 Czerwiec 2011 10:55

Kolego no to powiem Ci że 2x2x2 to według mnie za mało dla łownego. To masz tylko 4m2 według mnie to jest jedna z przyczyn. Druga stres, w tak małej klatce łowny jako ptak dziki będzie się stresował, a kury przy jakichkolwiek stresach przestają nieść. Do tego trzymając bażanty w klatce i dając im zboże i trawę nie dajesz im wystarczającej ilości witamin, dlatego powinieneś dawać pasze dla niosek. Jest nawet tak ze jeśli daje się mało paszy lub nawet słabej jakości paszę to potem są straty w czasie klucia, ponieważ młode mają problem żeby wydostać się z skorupek.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: potrzebna pilna pomoc !!!

Postprzez fazan » Sobota, 11 Czerwiec 2011 11:06

ale mój kolega miał kiedyś bażanty i on mi mówił że miał jeszcze mniejsze klatki i normalnie mu znosiły jaja a w sprawie jedzenia dla nich też poradziłem się go i on powiedział mi że gdy on miał bażanty dawał im to samo co ja teraz
fazan
 
Posty: 9
Rejestracja: Piątek, 10 Czerwiec 2011 17:20

Re: potrzebna pilna pomoc !!!

Postprzez zigi69 » Sobota, 11 Czerwiec 2011 11:54

Ja mówię jakie są moje doświadczenia i jakie są ogólne kanony. Sam nie spotkałem się z trzymaniem rozrodowych bażantów na tak małej powierzchni. Napisałem Ci jakie mogą być przyczyny, możliwe też być że same zjadają jaja, także sprawdź dokładnie też to.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: potrzebna pilna pomoc !!!

Postprzez fazan » Sobota, 11 Czerwiec 2011 16:32

ok dzięki dałem je do klatek 10na10
fazan
 
Posty: 9
Rejestracja: Piątek, 10 Czerwiec 2011 17:20


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany