Problem z bażanckiami łownymi- polnymi

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Problem z bażanckiami łownymi- polnymi

Postprzez robs123 » Czwartek, 09 Czerwiec 2011 9:46

Witam potrzebuję porady.
Ostatniego maja wyległo mi się 37 bażancików łownych-polnych. Niestety mam z nimi problem bo kilka tzn 7 mi zdechło tak średni jeden dziennie i nie wiem co jest grane. Karmię je paszą dla kurczaków piskląt jednodniówek, płatkami owsianymi i dostają oczywiście wodę, i siedzą z kurą. Podejrzewam czy przypadkiem to kura ich nie przydeptuje. Proszę o poradę.
robs123
 
Posty: 47
Rejestracja: Czwartek, 24 Luty 2011 11:27

Re: Problem z bażanckiami łownymi- polnymi

Postprzez zigi69 » Czwartek, 09 Czerwiec 2011 10:08

Masz 37 bażancików i trzymasz je pod jedną kurą, dobrze zrozumiałem?? Jeśli tak no to podejrzewam że mogły zmarznąć jest to duża ilość pod jedna kurą, do tego kura pewno jest dużą kura i faktycznie może je też przypadkowo rozdeptywać.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Problem z bażanckiami łownymi- polnymi

Postprzez robs123 » Piątek, 10 Czerwiec 2011 8:53

Tak mam je pod jedną kurą, czyli wina po części może być moja. Bo z drugą kurą mam bażanty złote jest ich 11 i nic się nie dzieje z nimi złego. Czyli może być że się nie mieszczą pod kurą a po drugie jest ich dużo i kura może je zadeptywać.
robs123
 
Posty: 47
Rejestracja: Czwartek, 24 Luty 2011 11:27

Re: Problem z bażanckiami łownymi- polnymi

Postprzez zigi69 » Piątek, 10 Czerwiec 2011 10:40

No dokładnie. Ja mam od kurą 20 i to według mnie jest maks bo potem się problemy zaczynają z tym że nie wszystkie mieszczą się pod kurą i po prostu marzną. A jeśli nawet nie zdechną to takie bażanciki gorzej rosną i więcej chorują.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany