nie mają jeszcze bażanty łowne jaj Dlaczego?Pomóżcie

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

nie mają jeszcze bażanty łowne jaj Dlaczego?Pomóżcie

Postprzez aerox96 » Poniedziałek, 09 Maj 2011 19:23

mam pare bażantów łownych a niemają jeszcze jaj dlaczego oglądam forum i widze ze u wszyskich noszą już jaja a u mnie nie.zniosą jeszcze?
aerox96
 
Posty: 18
Rejestracja: Sobota, 30 Kwiecień 2011 15:13

Re: nie mają jeszcze bażanty łowne jaj Dlaczego?Pomóżcie

Postprzez zigi69 » Wtorek, 10 Maj 2011 10:25

A w jakim wieku są bażanty jeśli są z tamtego roku to z jakiego miesiąca?? Co im dajesz do jedzenia?? W jakim miejscu jest woliera, jest tam cień?? Nie są zestresowane?? U mnie w tamtym roku doczekałem się jaj zapłodnionych dopiero w czerwcu ponieważ kogut był z sierpnia i był za młody u Ciebie może być podobnie z kurami. Moją wolierę zrobiłem w spokojnej części ogrodu jednak jedna ścianą sąsiaduje w garażem i z tego co zauważyłem jest tam więcej cienia, krótko jest słońce i np mimo podawania paszy u mnie bażanty z dwa tygodnie później znoszą jaja.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: nie mają jeszcze bażanty łowne jaj Dlaczego?Pomóżcie

Postprzez aerox96 » Wtorek, 10 Maj 2011 16:33

niewiem dokładnie z jakiego wieku są wydaje mi sie ze są młode. wolier mam przy ścianie 4m/1,5m
na północy ale jest cień bo jest pod drzewem to zle? i mam dawać jakieś dodatkowe karmy?wydaje mi sie ze samica nie jest zaiteresowana bo szuka dziury w wolierze., Pozdrawiam!
aerox96
 
Posty: 18
Rejestracja: Sobota, 30 Kwiecień 2011 15:13

Re: nie mają jeszcze bażanty łowne jaj Dlaczego?Pomóżcie

Postprzez zigi69 » Wtorek, 10 Maj 2011 17:28

Ja bażantom dodaje do zboża paszy, możesz kupić takie specjalnej dla bażantów a możesz tak jak ja kupić dla kur niosek. Do tego ja dodaje świeżej trawy codziennie, którą z chęcią jedzą. A co do wieku jeśli kura jest z późnego lęgu to nie będzie jeszcze znosić jaj, będziesz musiał na nie poczekać Myślę ze jest szansa że jajka się pojawią nawet jeśli faktycznie jest z późnych lęgów jednak nie już teraz.
A co do tego ze kura szuka dziury w wolierze no to jest raczej normalne bażanty łowne są zwierzętami dzikimi i jeśli tylko Cie zauważa to będą się starały uciekać. Powinieneś w wolierze mieć takie miejsca gdzie bażanty mogą się ukryć, ja w swojej mam zadaszenie w "najspokojniejszym" rogu woliery jest to daszek o wymiarach 1,5x1,5 m. na wysokości 30cm z spadem w jedna stronę. Gdy wchodzę i chce coś zrobić w wolierze to bażanty tam się tam schować do tego mam jeszcze poukładane gałęzie gdzie kury też z tego co zauważyłem chętnie niosą jajka. No i zostaje jeszcze jedna kwestia może kogut albo kura zjadają jajka musisz poszukać jakichś rzeczy które mogły by o tym świadczyć.
A że masz cień w wolierze od drzewa, to nie jest źle chodzi o to ze u mnie cień dają budynki i jest niższa temperatura, na wiosnę ziemia była dłużej zamarznięta było chłodniej a warunki atmosferyczne poniekąd wpływają na zwierzęta. Jak już pisałem u mnie objawiło się to późniejszym składaniem jaj.
Pozdrawiam
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: nie mają jeszcze bażanty łowne jaj Dlaczego?Pomóżcie

Postprzez aerox96 » Wtorek, 10 Maj 2011 17:45

Dzieki za pomoc ;) w moim wolierze mam porobione kryjówki dla bażantów z krzaków z choinki
aerox96
 
Posty: 18
Rejestracja: Sobota, 30 Kwiecień 2011 15:13


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany