Mięso

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Mięso

Postprzez monti » Piątek, 12 Marzec 2010 21:51

Witam. Jestem hodowcą bażantów.Od dłuższego czasu słyszałem o podawaniu bazantom mięsa, ale jakos nie miałem okazji przyjrzec się sprawie bliżej.Może ktos z forum mi powie jak to mięso im podwac? mam je zmielić masynką do mięsa? mięso musi byc jakies specjalne?
monti
 
Posty: 59
Rejestracja: Wtorek, 17 Luty 2009 12:04
Miejscowość: Radom

Postprzez rapit » Niedziela, 14 Marzec 2010 19:18

Chodzi o białko zwierzęce. Bazanty normalnie na wolności pobierają dużo różnego rodzaju robaków. W wolierze nie mają takiej możliwości. Wiec dobrze jest uzupełniać ich dietę białkiem zwierzęcym czyli najprościej mięsem.

Dobrze jest zmielić mięso i wymieszć je np z paszą lub otrebami by miało wmiarę suchą i luźną konsystencję. Oczywiścei nie musi byc to schab ani karkówka :) Wystarczą poprostu odpady z masarni, przełyki, narządy wewnętrzne itp.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez kornel » Poniedziałek, 15 Marzec 2010 20:57

Spokojeni można także podawać mielone kości które z masrnia dostaje się za darmo. Potrzebny jest tylko dobry wilk o dużej mocy. Dobrze zmielone kości świńskie wygladają normalnie jak mięso mielone.
kornel
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 15 Marzec 2010 20:55

Postprzez młody » Środa, 17 Marzec 2010 21:46

Podawanie mięsa z paszą to dobry pomysł ale dla hobbystów co mają 1 2 wolierki mam lepszy patent. Umieszca się lampę nad woliera i włacza w nocy. Do lampy przylatują ćmy i inne roobale i spadają do woliery. Nad ranem bażanty mają niezłą ucze. UWAGA! działa tylko latem :)
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Re: Mięso

Postprzez Fabianoyamaha199 » Sobota, 16 Kwiecień 2011 11:28

Ja np. Podaje im dzdzownice które są praktycznie pod każdą ziemią wybieram je i daje im z ręki bardzo je lubią.

Pozdrawiam Fabian :wink:
Fabianoyamaha199
 
Posty: 10
Rejestracja: Czwartek, 14 Kwiecień 2011 8:42


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany