Od czego zacząć hodowlę Phasianus colchicus?

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Od czego zacząć hodowlę Phasianus colchicus?

Postprzez maciiiek » Sobota, 12 Marzec 2011 21:06

Witam, chcę założyć hodowlę bażantów obrożnych, mam wyznaczone miejsce na wolierę 5x5x2,5.
Ile bażantów doradzalibyście mi na początek? Jak "urządzona" musiałaby być woliera żeby bażanty w późniejszym czasie nie "zagubiły" by się po wypuszczeniu na wolność? Jak głęboko trzeba wkopać siatkę, żeby drapieżniki nie mogłby się podkopać? Czym, jak i co ile je karmić, żeby, jak mówiłem wypuścić je w późniejszym czasie na wolność?
maciiiek
 
Posty: 8
Rejestracja: Sobota, 12 Marzec 2011 10:39

Re: Od czego zacząć hodowlę Phasianus colchicus?

Postprzez Fabianoyamaha199 » Czwartek, 14 Kwiecień 2011 9:05

Moim zdanie to 5 kurek i 3 bażanty najlepiej tej samej odmiany ale gdy byś chciał mieć np. bażanta złotego i bananowego to ok bażanty diamentowe też mogą być ze złotym, bananowym. Wystrój to już od ciebie zależy ale tak sosenki z 2 by ci się przydały nie duże takie 60 cm domki najlepiej żeby były z iglaków ja np. mam ze świerka w kontach woliery musi być koniecznie grzęda (z drewna bardzo ważne) tak na wysokości 40 cm może być do niej przymocowana deska po której mogły by sobie wchodzić. Wodopój taki jak dla kurcząt. Jedzenie Zboże ziemniaki gotowane na parze kukurydza (kolby) oskrobiny z ziemniaków i innych warzyw zieleń ogólnie trawa i wgl. musisz pamiętać aby miały trochę zadaszenia wrzuć im trochę siana do domków aby sobie mogły zrobić gniazdo. siatkę na głębokość 40cm-50cm i najlepiej aby była zalana betonem. Bażanty oswoją się po około 2 tygodniach.

Pozdrawiam Fabian :wink:
Fabianoyamaha199
 
Posty: 10
Rejestracja: Czwartek, 14 Kwiecień 2011 8:42


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany