Młode bażanty łowne z kurą domową

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez krzyho0661 » Niedziela, 23 Maj 2010 9:39

Witam.Mam 3 dniowe Bazanty łowne i 2 kurczaki ktore chodzą z kura domową (kwoka) na początku zamknąłem ją z bażantami i kurczakami w klatce na 2dni i po wypuszczeniu zauważyłem że bażanćiki w miarę sie oswoili do kwoki i chodzą caly czas za nią chodź nieco dalej od kurczaków, na dodatek zauważyłem że gdy jakis bażant się zgubi i piszczy to kwoka go nawołuzuje a on gdy ją zobaczy od razu do niej lecie. Jak myślicie czy jest szansa że te Bazanty zostaną na podwórzu z innym drobiem? Jak Narazie zapoznają się z innymi kurami i Perliczkami. Prosze o wasze zdanie w tej sprawie. POZDRAWIAM..
krzyho0661
 
Posty: 50
Rejestracja: Środa, 24 Luty 2010 15:15
Miejscowość: Lubelskie ok.Woli Uhruskiej

Postprzez rapit » Niedziela, 23 Maj 2010 20:34

Ja stawiam na to że góre weźnie zew natury i jak je odchowasz to wybiorą wolność.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Re

Postprzez krzyho0661 » Poniedziałek, 24 Maj 2010 7:06

Jak zauważe że zechcą uciec to najwyzej obetne im lotki a ogrodzenie mam o wysokości 1.60m wiec nie powinni uciec.Co o tym myslisz Rapit?
krzyho0661
 
Posty: 50
Rejestracja: Środa, 24 Luty 2010 15:15
Miejscowość: Lubelskie ok.Woli Uhruskiej

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez Wojtek0101 » Środa, 02 Luty 2011 8:36

nawet jak będziesz miał 2 metry wysokości to i tak ci uciekną chyba ,że je oswoisz ,bo słyszałem o oswojeniach bażantów
Wojtek0101
 
Posty: 10
Rejestracja: Wtorek, 01 Luty 2011 21:10

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez zigi69 » Środa, 02 Luty 2011 10:29

Według mnie uciekną, nawet jak będziesz im podcinał lotki. A co do oswajania łownych to kiedyś słyszałem że podobno dopiero 10-te pokolenie hodowane w niewoli będzie oswojone i wątpię czy uda się oswoić bażanta łownego.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez kogut » Środa, 02 Luty 2011 21:20

Można oswoić bażanty łowne ale to i tak nie zmienia faktu że są plochliwe i będą latać. Najczęściej bazanty łowne jak juz sie oswoi to do konkretnych osób się przyzwyczajają, jak pojawi się ktoś inny to i tak uciekają.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez Wojtek0101 » Czwartek, 03 Luty 2011 14:37

ja jestem zalogowany na stronie taka jak Woliera i tam jeden gość opisał o tym ,że oswoił jednego bażanta
Wojtek0101
 
Posty: 10
Rejestracja: Wtorek, 01 Luty 2011 21:10

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez baranek124 » Niedziela, 06 Luty 2011 11:56

Panowie ja posiadam aktualnie 2 kury bażanta łownego kture wysiedziała kura.Z 15 jaj wykluło się 12 bażancików <jaja pochodziły od ptaków z woliery>kture chodziły za kwoką po podwurzu.Pewnego dnia koty zasmakowały w bażantach i zostały 2 kurki i 2 koguty.Koguty pod koniec jesieni wyniosły się na pola a kurki pozostały wierne gospodarzowi hehe.Nie bały się mnie wcale na noc przychodziły spać na jabłoń a w dzień byszowały pomiędzy tujami gdzie upatrzyły sobie nocleg na zimę.Teraz wysypuję im zboże pod świerka i podziwiam jak zajadają je ze smakiem około godziny 15:30 po czym wylatuja w gure na sam czubek tui <ok.2,5m>po czym śpią tam do rana ia tak w kółko.A odnośnie oswojenia bażantów to zdecydowanie kury są w tym łatwiejsze a niżeli koguty.Moje kurki nie boją się mnie i gdy jedzą mogę podeść do nich na 0,5. i nic nie reagują. :D :D :D :D
baranek124
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 17 Styczeń 2010 20:57
Miejscowość: stara jastrząbka

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez krzyho0661 » Środa, 09 Luty 2011 18:23

Witam. Baranek1234 zupełnie masz rację,u mnie też jedynie samice zostały a samiec poleciał w świat.Szkoda że tylko jednego się dochowałem ,bo kilka mi samochód zabił. Pozdro. :(
krzyho0661
 
Posty: 50
Rejestracja: Środa, 24 Luty 2010 15:15
Miejscowość: Lubelskie ok.Woli Uhruskiej

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez baranek124 » Środa, 09 Luty 2011 23:27

No to faktycznie szkoda kogutków nie zasługiwały na taką śmierć. Ja teraz zabieram się za budowę woliery i inkubatora hehe w końcu gdzieś trzeba to <wysiedzieć>a kura 200 jaj nie wysiedzi hehe.Nie wiecie może jak złapać lisa bo zasiedlił mój stóg ze słomą. jest to prawdopodobnie suka bo norę wykopała a tera cieczkę mają habeta jedna. Jak się wkurzę to wezmę motykę i zrobię jej małą szkołę hehe :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
baranek124
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 17 Styczeń 2010 20:57
Miejscowość: stara jastrząbka

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez lolek9898 » Piątek, 11 Luty 2011 9:40

baranek,weź kup sobie żywołapke na hodowlany.pl albo zadzwoń po myśliwego to zaraz go sprzątnie!
lolek9898
 
Posty: 26
Rejestracja: Środa, 21 Październik 2009 17:56
Miejscowość: Borzęcin

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez baranek124 » Piątek, 11 Luty 2011 21:04

po co mam płacić 150 zł za żywo łapkę skoro sam zrobiłem.Podpatrzyłem te allegro hehe co prawda chwyciłem na nią tylko kota ale ważne że działa lisa już nie ma :D :D :D :D :D :D
baranek124
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 17 Styczeń 2010 20:57
Miejscowość: stara jastrząbka

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez gal.anonim » Poniedziałek, 21 Luty 2011 9:46

No to chłopie popełniłeś BARDZO DUŻY bład !!! Jak miałeś lisa u siebie to powinieneś na głowie stawać aby tam pozostał !!! Nie wiesz, że list to bardzo mądre zwierze ?
Powiem Ci tak, gdybyś miał lisa pod nosem to nie zginęło by Ci nic z podwórka. Lis pilnował by ci dobytku wierniej niż pies. Lis nigdy nie będzie podjadał blisko nory jest na to za mądry.
Za młodu pamiętam u babci pod stodołą zadomowiła się lisia rodzina. Za pierwszym razem były tam 2 lata, za drugim 3 lata. W okresie kiedy lisy siedziały nawet sroki nie podkradały piskląt, kuny się nie wybierały na nocne harce. Jak się lisy wyniosły kuny i sroki siały spustoszenie :(
gal.anonim
 
Posty: 11
Rejestracja: Niedziela, 02 Styczeń 2011 13:51
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Młode bażanty łowne z kurą domową

Postprzez baranek124 » Poniedziałek, 21 Luty 2011 19:53

drogi kolego co z tego że u mnie było by spokojnie jak u sąsiadów nie było by nic a ja nie należę do tych co lubią problemy.W przyszłości chciałbym zostać myśliwym i dla mnie lis jest szkodnikiem którego trzeba tępić i niech obrońcy zwierząt gadają co chcą ale nie mają racji ani w 1 %. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
baranek124
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 17 Styczeń 2010 20:57
Miejscowość: stara jastrząbka


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany