Nierozwinięte pióra u dorosłych ptaków

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Nierozwinięte pióra u dorosłych ptaków

Postprzez Krystian » Poniedziałek, 05 Luty 2007 22:04

Mam dwa stada bażantów łownych. W jednym mam 3 kury i koguta. W drugim mam 4 kury i koguta. Powoli przygotowuję je do godów ale pojawił mi się problem, tz chyba to jest problem, bo u kogutów pióra w ogonie są niedorozwinięte. Tzn. bliżej ciała z dutki nie wychodzą chorągiewki tylko są takie jakby zaschnięte.
Nie wiem czy to jest problem, ale obawiam się, że coś może byc nie tak z dietą u moich ptakow.
Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem?

pozdrawiam
Krystian
 
Posty: 1
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Luty 2007 21:56

Postprzez misiek » Poniedziałek, 05 Luty 2007 23:42

Muszę się przyznać ze 2 lata temu miałem ten sam problem, nie wiem do tej pory dlaczego coś takiego się przytrafiło. Wyglądało to tak jakby przez ajkiś okres 1-2tygodni pióra podczas wzrostu jakoś źle się wykształcały. Poprostu zasłoniete były jakby paierową osnówką. Problem ten dotyczył tylko kogutów. Pytałem nawet weterynarza ,ale otrzymałem odpowiedź ze brakuje im jakichś witamin lub minerałów. Tego się domyślam ale jakich?? Zdarzyło mi sie to raz jedyny i do tej pory nie znam odpowiedzi.
misiek
 
Posty: 6
Rejestracja: Poniedziałek, 05 Luty 2007 23:36
Miejscowość: Brzeziny

Postprzez kogut » Środa, 07 Luty 2007 12:44

Też miałem taki problem u koguta w zeszłym roku jesienią jak przyszły pierwsze jesienne ochłodenia. Ale nie mam pojęcia co moze być przyczyną.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany