Jak złapać pawie?

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak złapać pawie?

Postprzez Krewetki » Czwartek, 15 Kwiecień 2010 10:28

Witam,
mam 11 pawi 5 samców i 6 samiczek. Dwa samce 1 roczne oraz dwa samce dwuletnie i jeden 4 letni, 2 samice 1 roczne oraz reszta starszych (nie wiem jak rozpoznać, które są starsze).
Chciałem kilka z nich sprzedać, a kilka zamienić aby urozmaicić pulę genową. Docelowo zostawił bym sobie 5 sztuk i tak się się zastanawiam ile samców i ile samic zostawić?
Głównym moim pytaniem jest jak złapać pawia? Nocą?
Krewetki
 
Posty: 3
Rejestracja: Czwartek, 15 Kwiecień 2010 10:21

Pawie

Postprzez krzyho0661 » Sobota, 29 Maj 2010 10:07

Witam a masz może na sprzedaż kilka jajek lęgowych pawi, i jakie dokladnie pawie chodujesz?
krzyho0661
 
Posty: 50
Rejestracja: Środa, 24 Luty 2010 15:15
Miejscowość: Lubelskie ok.Woli Uhruskiej

Re: Jak złapać pawie?

Postprzez jozik59 » Czwartek, 06 Styczeń 2011 17:20

można nocą je złapać ale jest jeden bonus musisz się ubrać na czarno lub ciemno bo je spłoszysz.. pozdrawiam
jozik59
 
Posty: 49
Rejestracja: Czwartek, 30 Grudzień 2010 22:59

Re: Jak złapać pawie?

Postprzez Karolina » Sobota, 08 Styczeń 2011 22:58

Ja pawie łapie zawsze w kurniku lub w wolierze. Jak planowana jest jakaś sprzedaż czyli ktoś chce przyjechać kupić pawia to po nocy nie otwieram im woliery i sziedzą zmknięte. Bo inaczej to nie widze możliwości, moje pawie potrafią w dzień siedzieć na dębie na 20 metrach, nie ma takiego śmiałka, który by je tam złapał.
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin

Re: Jak złapać pawie?

Postprzez młody » Poniedziałek, 10 Styczeń 2011 16:04

Problem ten dotyczy nie pawia tylko kur, indyków i wszystkich ptaków które chodzą wolno po podwórku i ogrodznie. Polecam to urządzenie, kupiłem i dobrze słuzy.
http://www.hodowlany.pl/i721_Chwytak_si ... ierze.html
Lekki podbirak i rozciągany długi trzonek. Jak pomysle ile wcześniej nabiegałem się za perliczkami to szok, teraz z 3-4 metrów, chyc i jest moja.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Re: Jak złapać pawie?

Postprzez edgar9 » Wtorek, 11 Styczeń 2011 21:38

Nie no z tym łapaniem nocą to nie ma co przesadzać. Wchodzenia na drzewa też raczej jest mało skuteczne. Ja co prawda nie mam pawi, ale mój znajomy ma i widziałem jak je łapał normalnie w dzień. One chodzą u niego cały dzień po podwórzu (po to je ma, żeby mu ozdabiały ogród).
Jak trzeba jakiegoś złapać to używał wlaśnie takiego chwytaka jak młody pokazałeś.
Z tego co mi mówił, to do pawi ten chwytak musi mieć duży obwód koła i sama siatka musi być głęboka, żeby nie uszkodzić ptaka, a tym bardziej ogona, jak się go będzie łapało. Ten chwytak mu więc bardzo pasował.
edgar9
 
Posty: 40
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 12:50
Miejscowość: Kalisz

Re: Jak złapać pawie?

Postprzez Karolina » Piątek, 14 Styczeń 2011 22:48

Najlepiej ich wcale nie łapać, niech sobie chodza wolno. A jak juz trzeba żeby np sprzedac to zrobić to np w nocy bezstresowo dla ptaków.
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany