Kurnik z płyty obornickiej

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

Kurnik z płyty obornickiej

Postprzez Woliera » Wtorek, 07 Grudzień 2010 13:38

Mam taką możliwość aby zbudować sobie kurnik - szopkę z płyty warstwowej z rdzeniem poliuretanowym. Poprostu u znajomego z budowy dużej obory zostało kilka płyt o długości około 2,3 -2,7metra. Czy ktoś kiedyś próbował takie rozwiązanie. Wiem że napewno się da ale płyta ta przystosowana jest do mocowania jej do konstrukcji, ja chcę to zorbić z samej płyty. Dzięki za opinie.
Woliera
 
Posty: 17
Rejestracja: Piątek, 15 Październik 2010 13:42

Re: Kurnik z płyty obornickiej

Postprzez kogut » Niedziela, 19 Grudzień 2010 17:28

Jak masz dostep do odpadów, tzn dobrych płyt tylko o długościach np 2,5m, to spokojnie ożesz zbudować idealny kurnik. Lekka konstrukcja z drewna i obić to płytą. Parametry taka płyta ma bardzo dobre. Jest estetyczna i higieniczna. Że by calość dobrze wyglądał trzeba zrobić obróbki blacharski. Blache pognie Ci każdy dekarz. Ogolnie takich rzeczy się z płyty obornickiej nie robi bo drogo wychodzi, 100zł/mkw przedraża sprawe. Jak masz materiał za darmo to super.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Re: Kurnik z płyty obornickiej

Postprzez Karolina » Niedziela, 09 Styczeń 2011 1:13

Płyta obornicka może dobrze się sprawdza ale wyglada psakudnie. Nie lepiej pojechac do tartaku i kupić trochę desek. Nawet płyta OSB wygląda lepiej niż malowana blacha.
Karolina
 
Posty: 52
Rejestracja: Poniedziałek, 12 Luty 2007 18:40
Miejscowość: Koszalin


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany