Nowa hodowla czy nie za pozno

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

Nowa hodowla czy nie za pozno

Postprzez gal.anonim » Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 10:45

Witam,
jestem nowy w temacie :) Chce kupić w pierwszym tygodniu marca koguta i 3 kurki bazanta zlocistego. Czy gdy kupie je w tym okresie to czy jest szansa że jeszcze tej wiosny będzie nowe pokolenie ? Czy zdążą sie zapoznać ?
Z jakiego rocznika wziąc 2010 czy lepiej 2009 bo czytałem ze koguty to musza 2 lata czekac aby zabrac sie za kure.

Gdzieś czytałem ze lepiej bażanta złocistym zrobić gniazda na ziemi. Co o tym sadza doświadczeni hodowcy. Od razu mówie zae woliere będa miały na świeżym powietrzu - 50 % zadaszone i kilka kryjówek. Na budowe gniazda/wysciółkę chce im dać troche siana i małych patyków - budke im zrobie z drewna a w środku niech sobie same urzadzą :)

Wszelkie sugestie mile widziane :)
gal.anonim
 
Posty: 11
Rejestracja: Niedziela, 02 Styczeń 2011 13:51
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Nowa hodowla czy nie za pozno

Postprzez młody » Wtorek, 04 Styczeń 2011 15:52

Tutaj masz dużo napisane o złocistych. Calkiem ciekawy artykuł tak więc znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
http://www.ptakiozdobne.pl/18_Bazant_zlocisty.html

Nie powinno byc problemu jeżeli zrobisz zakup na początku marca jednak ja bym tak długo nie czekał. Stadka lęgowe dobieram najpóxniej w lutym.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Re: Nowa hodowla czy nie za pozno

Postprzez gal.anonim » Środa, 05 Styczeń 2011 11:01

Tak znam dobrze ten artykuł :) I pozostałe na tym portalu - od niego zacząłem :)
gal.anonim
 
Posty: 11
Rejestracja: Niedziela, 02 Styczeń 2011 13:51
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Nowa hodowla czy nie za pozno

Postprzez bronia » Środa, 05 Styczeń 2011 16:43

Spokojnie poczatek marca jest ok żeby coś zacząć. Tym bardziej, że zapowiada się długa zima więc będą później jajka do inkubacji. Ja na twoim miejscu bym się raczej zastanowiła czy nie kupić więcej kurek bo chyba najczęściej na jednego koguta daje się 5-7 kur. Będziesz miał lepsze zbiory ale oczywiście tu dużo zależy od dobrego samca. Jak będzie strzelał ślepakami to nic z tego nie wyjdzie.
bronia
 
Posty: 21
Rejestracja: Poniedziałek, 29 Listopad 2010 10:55

Re: Nowa hodowla czy nie za pozno

Postprzez Grześ » Piątek, 07 Styczeń 2011 14:31

witam
Tylko kto ci w marcu sprzeda kurki? a jak już to słono zapłacisz.
Grześ
 
Posty: 92
Rejestracja: Środa, 03 Styczeń 2007 0:27
Miejscowość: Woj.Śląskie


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany